Суд визнав банкрутом компанію "АВК" [доповнено]

Все про економіку та фінанси

08.07.2021 Госпсуд Донецької області визнав ПрАТ “АВК” (м.Маріуполь) банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №905/2852/16).

Суд констатував, що “має місце факт перевищення розміру пасиву боржника над його активами, недостатність наявного у боржника майна для задоволення вимог кредиторів; коефіцієнт забезпечення власними засобами є низьким, що знижує ймовірність можливості неплатоспроможного підприємства використати позасудові заходи відновлення платоспроможності; від’ємний результат показника поточної платоспроможності, що свідчить про поточну неплатоспроможність підприємства” (цитата).

“Судом встановлено, що на стадії процедури розпорядження майном після публікації про відкриття провадження у справі про банкрутство потенційних пропозицій щодо відновлення платоспроможності ПрАТ «АВК» шляхом проведення санації ані до розпорядника майна, ані до господарського суду не надходило.

Суд дійшов висновку щодо доцільності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом”, - йдеться в постанові Госпсуду Донецької області від 08.07.2021.

24.09.2020 Верховний Суд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів ПрАТ “АВК” (м.Маріуполь), визнавши в т.ч. вимоги

- Всеукраїнського банку розвитку - на 291,3 млн грн (4 черга);
- Райффайзен Банку - 356,7 млн грн (4 черга);
- Промінвестбанку - 1,34 млрд грн (4 черга);
- Сбербанку - 1,2 млрд грн (4 черга).

Крім цього, до реєстру вимог кредиторів були окремо внесені вимоги, що забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника, в т.ч.

- Всеукраїнського банку розвитку - на 199,5 млн грн;
- Райффайзен Банку - 42,5 млн грн;
- Промінвестбанку - 489,3 млн грн;
- Сбербанку - 442,3 млн грн.

Провадження в справі про банкрутство ПрАТ “АВК” (м. Маріуполь) було відкрите в 2016 році.

Раніше Сбербанк відсудив у групи “АВК” кондитерські фабрики на Закарпатті та в окупованому Донецьку, а Промінвестбанк відсудив кондитерську фабрику в м.Дніпро.

За даними держреєстру, бенефіціарами ПрАТ “АВК” є Володимир Авраменко (контролював виведений з ринку банк "Траст") і Валерій Кравець.

P.S.

До редакції Finbalance надійшов лист від ТОВ "АВК Конфекшінері", в якому зазначається, що наведена в повідомленні інформація (від Finbalance: а вона, підкреслимо, базується на даних офіційного держреєстру судових рішень, - ред.) "не повністю відповідає дійсності" (цитата).

Подібні листи, слід розуміти, отримали й інші ЗМІ, які зробили передрук повідомлення Finbalance (приклади - тут і тут).

Нижче - ще цитата з листа ТОВ "АВК Конфекшінері" до редакції Finbalance:

"ТОВ «АВК Конфекшінері» веде свою діяльність виключно в законодавчому полі та не має жодного відношення до судової справи про яку йдеться у публікації [від Finbalance: ТОВ "АВК Конфекшінері" не згадується в повідомленні].

АВК - це холдинг, у складі якого знаходиться ряд підприємств з созвучними назвами, в тому числі і ПрАТ "АВК".

ПрАТ "АВК" визнали банкрутом НЕ через неефективне ведення господарської діяльності [від Finbalance: у матеріалі не аналізувалися передумови/причини судового рішення про визнання ПрАТ "АВК" банкрутом], а перш за все, через агресію Росії проти України, а основні активи ПрАТ "АВК" знаходяться на непідконтрольній Україні території.

Решта підприємств холдингу АВК продовжують працювати в штатному режимі на території України [від Finbalance: у повідомленні зрештою й не наводилася інформація, що суд визнав банкрутами всі структури, які входять в холдинг "АВК"].

Наполягаємо на видаленні даної публікації з порталу або ж на спростуванні".

Від Finbalance: у держреєстрі засновниками ТОВ "АВК Конфекшінері" вказані Володимир Авраменко і Лариса Авраменко.