Суд визнав банкрутом нідерландську "дочку" російського Альфа-банку

Все про економіку та фінанси

Amsterdam Trade Bank (АТВ), дочірня структура російського Альфа-банку, який перебуває під санкціями США, визнана банкрутом. Про це пише CNN із посиланням на заяву Центрального банку Нідерландів (DNB) та на відповідну постанову суду, констатує Liga.net.

Згідно із заявою, Центральний суд Амстердама у п`ятницю, 22 квітня, виніс рішення про банкрутство ATB, що спонукало DNB активувати схему гарантування вкладів для власників рахунків.

"Санкції Великої Британії та США викликали операційні труднощі, оскільки більшості контрагентів АТВ, включно з відповідними банками та постачальниками інфраструктури, важко продовжувати підтримувати АТВ", – йдеться у заяві АТВ.

За даними DNB, на власників рахунків ATB поширюється голландська схема гарантування вкладів до 10 000 євро на людину.

АТВ обслуговував 23 000 приватних клієнтів. Повна сума, гарантована схемою, становить близько 700 млн євро.

Мінфін США 6 квітня оголосив, що вводить "повні блокувальні санкції" проти Альфа-банку, найбільшого приватного банку Росії.

В рамках цих санкцій активи шести дочірніх компаній, зокрема АТВ, були заблоковані через те, що "перебували у власності або під контролем Альфа-банку, або діяли, або мали намір діяти на користь або від імені Альфа-банку, прямо чи опосередковано".

6 квітня США заморозили активи Сбєрбанку та Альфа-банку. 21 квітня Альфа-банк під тиском санкцій продав казахстанську "дочку".

7 квітня у НБУ пояснили, що санкції США проти Альфа-банку не стосуються банку в Україні. 22 квітня Альфа-банк Україна обрав "управителя" для акцій Фрідмана та інших російських власників.