Суд визнав банкрутом "Азовську нафтову компанію": борг перед Альфа-Банком - 791 млн грн

Все про економіку та фінанси

06.04.2021 Госпсуд Донецької області визнав банкрутом ТОВ “Азовська нафтова компанія” і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №905/960/20).

Згідно з судовими матеріалами, розпорядник майна зазначав, що в компанії є кредиторська заборгованість на 793,5 млн грн “при відсутності будь-яких активів боржника”, “виробничо-господарська діяльність підприємства припинена” (цитати).

05.08.2020 суд визнав вимоги Альфа-Банку як ініціюючого кредитора на 790,8 млн грн (первинним кредитором був Укрсоцбанк).

У 2016 році Укрсоцбанк заявляв про перехід під контроль невідомих ТОВ "Азовська нафтова компанія" (АНК, Маріуполь), нерухоме майно і обладнання якого, згідно з відкритим виконавчим провадженням, описано, заарештовано і було заставним майном банку. Як тоді зазначалося, за інформацією банку, АНК захопили 30 невідомих осіб у масках, озброєних автоматичною нарізною зброєю з підствольними гранатометами: вони прибули на територію АНК на двох мікроавтобусах, двох легкових автомобілях та позашляховику "Хаммер" з крупнокаліберним кулеметом.

У держреєстрі засновником ТОВ «Азовська нафтова компанія» вказана кіпрська компанія “Вейлпауер Лімітед”, а кінцевим бенефіціаром - Абрахам Томпсон (США).