Суд вирішив стягнути 9,2 млрд грн з Миколаївського глиноземного заводу Дерипаски

Все про економіку та фінанси

Заводський райсуд Миколаєва задовольнив позов громадської організації (ГО) "Стоп Шлам" про стягнення 9,2 млрд грн з ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" (МГЗ) за нанесення шкоди навколишньому середовищу і здоров`ю жителів, пише "Інтерфакс-Україна".

"Позов ГО "Стоп Шлам", яка діє в інтересах своїх 1279 асоційованих членів до ТОВ "МГЗ" про стягнення моральної шкоди - задовольнити", - констатується у судовому рішенні від 26 травня 2021 року, яке демонструвалося в ефірі одного з місцевих телеканалів адвокатами ГО.

Таким чином, МГЗ повинен компенсувати по 7 млн ​​грн членам громадської організації.

На кінець дня 28 травня 2021 року документ в Єдиному держреєстрі судових рішень не був оприлюднений. Повний текст рішення повинен з`явитися протягом 10 днів після винесення судом вердикту. МГЗ має право оскаржити дане рішення.

Бенефіціаром МГЗ є російський олігарх Олег Дерипаска, щодо якої США ввели санкції, також він був включений в український список санкцій, схвалений Радою національної безпеки і оборони (РНБО).

У жовтні 2016 року Україна ввела санкції проти ОК "РусАл" і пов`язаної з нею компанії Judson Trading Limited (Кіпр). Серед заборонних заходів блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном, обмеження торгових операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинка виконання економічних і фінзобов`язань. У їх числі також - заборона на держзакупівлю ряду товарів і послуг, повна або часткова заборону на здійснення угод з цінними паперами з особами, які підпали під санкції, і заборона НБУ на здійснення ряду платежів.

ОК "РусАл" створена в 2007 році при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛа" і швейцарського трейдера Glencore.

"РусАлу" в Україні належить близько 29% в Запорізькому алюмінієвому комбінаті (ЗАлК), 68,01% акцій якого повернуті в держвласність. "РусАл" оскаржує повернення акцій у держвласність в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів.

Як повідомлялося, Дерипаска залишається кінцевим бенефіціаром ТОВ "МГЗ", свідчать дані Єдиного держреєстру юросіб. Згідно з держреєстром, Дерипаска виступає бенефіціаром двох співвласників МГЗ - ТОВ "Компанія "Алюміній України" і ТОВ "Гуардон Україна".