Суд вирішив передати "Одеський НПЗ" "імені" Курченка для АРМА

Все про економіку та фінанси

Київський райсуд м. Одеси повідомляє, що до нього надійшло клопотання про передачу речових доказів у кримінальному провадження в управління.

Як зазначається, за версією слідства, у період з початку 2012 року по лютий 2014 року підозрювані організували придбання нафтопродуктів на світовому ринку від імені офшорних компаній у підприємств виробників та постачальників з різних країн світу, а також їх ввезення на територію України автомобільним, залізничним та морським транспортом від імені фіктивних підприємств.

При цьому підозрювані організували виготовлення невстановленими особами завідомо підроблених первинних бухгалтерських та фінансово-господарських документів, а саме: договорів, угод, контрактів, додаткових угод, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт, податкових накладних, товарно-транспортних накладних тощо.

За даними правоохоронців, у результаті вказаних дій державі спричинені збитки у вигляді не сплати митних платежів на суму понад 2,6 млрд гривень.

Правоохоронці звернулися до суду з клопотанням про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) для подальшого управління речові докази, які належать ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна».

Розглянувши клопотання, слідчий суддя задовольнив його частково.

Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для подальшого управління мають бути передані речові докази, які належать ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна».

Серед речових доказів – нерухоме майно, рухоме майно та земельні ділянки, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Шкодова гора, 1 та вул. Шкодова гора, 1/1, крім житлових квартир.

"Звернемо увагу, що ухвала слідчого судді не набрала законної сили.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - йдеться в повідомленні суду.

Нагадаємо, на початку березня 2021 року повідомлялося, що Кропивницький апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції щодо спецконфіскації Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ).

19 червня 2017 року Суворовський райсуд Одеси ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів (ЦМК) Одеського НПЗ і "Енергія і Газ України", що належать групі "СЄПЕК" Сергія Курченка.

Російська компанія "ЛУКОЙЛ" придбала два пакети акцій ВАТ "Одеський НПЗ" по 25,95% на некомерційних конкурсах у 1999 році за 27,27 млн грн, потім збільшила свою частку до 97%.

У 2013 році Одеський НПЗ у НК "ЛУКОЙЛ" купила група "СЄПЕК" Курченка, якого розшукують українські правоохоронці. Пізніше повідомлялося про передачу "СЄПЕК" підприємства як застави ВАТ "Банк ВТБ" (РФ).

У травні 2018 року колишнього генерального директора ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" оголошено в міжнародний розшук за лінією Інтерполу в рамках розслідування незаконних операцій з нафтопродуктами (так звана схема Курченка).

У прокуратурі Одеської області повідомили, що через злочинні операції з нафтопродуктами до державного бюджету не надійшло понад 3 млрд грн загальнообов`язкових платежів.