Суд виніс рішення на користь "АрселорМіттал Кривий Ріг" у спорі з ДПС на 230 млн грн

Все про економіку та фінанси

20.01.2021 Дніпропетровський окружний адмінсуд задовольнив позов ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (у справі №160/5256/19) та скасував податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0004664615 від 22.05.2019, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 154,4 млн грн і застосовано штрафні санкції у розмірі 77,2 млн грн.

Цитати з судового рішення від 20.01.2021:

“Суд зазначає, що висновки контролюючого органу про відсутність у контрагентів позивача (по ланцюгу постачання) трудових та матеріально - технічних ресурсів контролюючим органом зроблено виключно на підставі аналізу зібраної та опрацьованої узагальненої податкової інформації наявної в базі даних ДФС, проте податкова інформація, що наявна в інформаційно - аналітичних базах відносно контрагентів позивача по ланцюгах постачання, носить виключно інформативний характер та сама по собі, окремо від інших доказів або за їх відсутності, не доводить наявності податкових правопорушень, на які посилається контролюючий орган.

Так само не може свідчити про відсутність адміністративно-господарських можливостей на виконання взятих на себе зобов`язань посилання податкового органу на відсутність достатньої кількості штатних одиниць, оскільки наведені обставини не позбавляють суб`єкта господарювання можливості здійснювати посередницьку діяльність, залучати виробничі та трудові ресурси інших суб`єктів господарювання для виконання зобов`язань по укладених ним договорах.

<...> На думку суду, надані позивачем первинні документи підтверджують формування показників податкової звітності позивача та вказують на реальність господарських операцій, які є підставою для формування податкового обліку підприємства.

Так, рух активів при здійсненні вище вказаних операцій підтверджується документами про оплату, накладними, укладеними договорами, документами податкового обліку, копії яких долучені до матеріалів справи та були досліджені судом.

<...> Податковий орган досліджував дійсність правочинів, тобто фактично контролював дотримання платником податків цивільного законодавства, проте у матеріалах справи відсутні докази на предмет визнання недійсними в установленому порядку договорів та порушення законодавства України в момент складання наявних у позивача податкових накладних. Водночас зібраними у справі доказами підтверджується реальність господарський операцій позивача, а відтак спростовуються висновки акту перевірки про порушення позивачем вимог податкового законодавства.

Крім того, суд зазначає, що податковий орган в акті перевірки не ставив під сумнів достовірність даних, вказаних у всіх первинних документах та документах бухгалтерської звітності (договори, рахунки, банківські виписки), а також не зазначав про порушення вимог чинного податкового законодавства при їх формуванні.

При цьому сама по собі наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце”.

Контекст

Як писав Finbalance, 21.07.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДПС та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №160/4438/19, якими на вимогу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було скасовано податкове повідомлення-рішення №0000754615 від 15.02.2019 щодо збільшення підприємству суми грошового зобов’язання зі сплати податку на прибуток в розмірі 114,6 млн грн й 57,3 млн грн штрафних санкцій.

Предметом спору стали закупівлі підприємством підакцизного дизпалива, сплати підакцизного податку й супровідного визначення обсягу прибутку.

16.10.2019 Третій апеляційний адмінсуд задовольнив позовні вимоги ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №804/2867/18) щодо скасування податкових повідомлень-рішень №0000494615 від 30.01.2018 (в частині збільшення суми зобов`язання з ПДВ на 52,2 млн грн) і №0000484615 від 29.01.2018 (в частині збільшення суми зобов`язання з податку на прибуток в розмірі 48,3 млн грн).

Про претензії правоохоронців до екс-глави ДПС через "АрселорМіттал Кривий Ріг" - тут.