Суд відстрочив передачу дніпровської фабрики "АВК" для Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

7 серпня Госпсуд Донецької області задовольнив заяву ПрАТ “Кондитерська фабрика А.В.К., м.Дніпро” та надав до 13.12.2019 відстрочку на виконання судового рішення від 13.12.2018 (в справі №905/2864/15), яким було частково задоволено позов Промінвестбанку до компанії та в рахунок погашення боргу ПрАТ «АВК» (м. Маріуполь) за договором кредитної лінії №20-2577/2-1 від 28.09.2011 на 1,37 млрд грн звернуто стягнення на будівлі та споруди за адресою м. Дніпро, вул. Журналістів, 7в та 11 (тут знаходиться кондитерська фабрика “А.В.К”, - ред.) площею 29,2 тис кв. м. і 9,93 тис кв. м. відповідно шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження.

Свою заяву ПрАТ “Кондитерська фабрика А.В.К., м.Дніпро” обгрунтувало тим, що у господарській діяльності використовує виробничі потужності, на яке звернуто стягнення. За твердженням компанії, період червень-грудень 2019 року “характеризується високим рівнем завантаженості виробничих потужностей підприємства, а негайне виконання судового рішення буде мати критичні наслідки для підприємства у вигляді банкрутства”,  надання ж судом відстрочки виконання рішення “створить можливість реструктуризації виробничих потужностей підприємства шляхом запуску виробничо-логістичної фабрики на території Слобожанської селищної ради” (цитати).

Промінвестбанк заперечував проти відстрочення виконання судового рішення, вказуючи в т.ч., що “боржник за кредитним договором перебуває у процедурі банкрутства, проте продовжує повноцінно здійснювати свою господарську діяльність, як і відповідач у цій справі”.

Госпсуд Донецької області, задовольняючи клопотання ПрАТ “Кондитерська фабрика А.В.К., м.Дніпро”, врахував, що “відповідач є соціально значущим підприємством, на якому працює понад 1000 чоловік”, а також “необхідність збереження можливості відповідача здійснювати свою виробничу діяльність та запобігання звільненню працівників з підприємства”.

При цьому суд наголосив, що “відстрочка за своєю суттю є відкладенням (перенесенням) виконання рішення на новий строк, який визначається судом, та не є підставою для звільнення від його виконання”.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ “Кондитерська фабрика “АВК” м. Дніпро” є Володимир Авраменко та Валерій Кравець.

Як писав Finbalance, Сбербанк відсудив у групи “АВК” кондитерську фабрику, яка знаходиться в окупованому Донецьку.