Суд відмовився звільнити главу правління Приватбанку

Все про економіку та фінанси

4 травня Печерський райсуд м. Києва відмовився задовольнити позов “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку” до наглядової ради Приватбанку про зобов’язання розірвати трудовий договір з главою правління банку (Петром Крумханзлом) і звільнити його із цієї посади (справа №757/66492/19-ц).

Як писав Finbalance, 18 лютого Печерський райсуд м. Києва задовольнив заяву представника Кабміну та представника членів наглядової ради Приватбанку й закрив провадження в справі №757/60654/19-ц (за позовом первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку до дев’яти членів наглядової ради Приватбанку про визнання трудових контрактів недійсними).

Серед відповідачів у цій справі були в т.ч. Мінфін і Кабмін (призначив наглядову раду Приватбанку). Як третя особа в справі фігурував НБУ (погодив склад наглядової ради Приватбанку) і Генпрокуратура.

При цьому суд роз`яснив позивачу “його право на звернення з позовом у порядку господарського судочинства” (цитата).

Нагадаємо, наглядову раду Приватбанку очолює Шерон Іскі - в минулому радник Казначейства США та експерт-консультант МВФ. Серед незалежних членів наглядової ради націоналізованого банку - також Надір Шейх, Еран Кляйн, Себастіан Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш, Роман Сульжик. Представником держави за квотою Президента в наглядовій раді Приватбанку є Юлія Мецгер, за квотою Кабміну - Артем Шевальов, за квотою Верховної Ради - Сергій Олексієнко.

Раніше ЗМІ писали, що на профспілку працівників Приватбанку, яка подавала згадані вище позиви, можуть мати вплив екс-акціонери фінустанови. Щоправда, прямих доказів цього не наводилося.

04.10.2019 Жовтневий райсуд м. Дніпро зобов’язав прокуратуру Дніпропетровської області розглянути заяву "первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку" про визнання потерпілим у кримінальному провадженні №42018040000000891, у рамках якого розслідується, чи мала місце розтрата коштів членами правління Приватбанку при залученні HR-консультантів (представника бренду «Odgers Berndtson» в Україні ТОВ «Телент Едвайзорс», а також ТОВ «Сі Еф Сі Консалтінг компані»), “зважаючи на те, що в структурі даного банку є підрозділи, які здійснюють підбір персоналу та інформаційне забезпечення АТ КБ «Приватбанк»” (цитата з судових матеріалів). У вересні в рамках цієї карної справи в головному офісі Приватбанку силовики провели обшук.

23.10.2019 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Приватбанку до Міністерства юстиції та держреєстратора Мін’юсту про скасування рішення щодо реєстрації Всеукраїнської професійної спілки працівників Приватбанку (справа №910/9126/19). 28.01.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення суду першої інстанції в цій справі.

У жовтні 2019 року Госпсуд м. Києва зупинив провадження в справі №910/1834/19 (за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments LTD до Міністерства фінансів про повернення їм акцій Приватбанку) до набрання законної сили рішення в іншій справі - №826/7432/17 (у рамках якої Окружний адмінсуд м. Києва своїм рішенням від 18.04.2019 на вимогу І. Коломойського визнав незаконною націоналізацію Приватбанку).

19.12.2019 Шостий апеляційний адмінсуд зупинив провадження у вказаній справі №826/7432/17 до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи №826/20221/16, у рамках якої суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов братів Суркісів і їх родичів та скасували рішення Нацбанку про визнання їх пов’язаними особами з Приватбанком, а також визнали незаконним списання коштів згаданих фізосіб на 1,1 млрд грн, яке відбулося в грудні 2016 року в межах процедури bail-in в процесі націоналізації Приватбанку.

За інформацією НБУ, Велика Палата Верховного Суду має розглянути справу Суркісів 18 травня.