Суд не визнав недійсним кредит банку "Фінанси та кредит" для готелю "Салют"

Все про економіку та фінанси

03 квітня Госпсуд відмовився задовольнити позов ПрАТ “Готель “Салют” до банку “Фінанси та кредит” про визнання недійсним в цілому договору про мультивалютну кредитну лінію №915-01-04 від 19.11.2004 з дня його підписання.

Свої вимоги позивач обгрунтовував тим, що, на його думку, кредитний договір “не містить умов щодо права позивача на банківську таємницю, її збереження, недопущення та запобігання її розголошення, відповідальності за її розголошення, з огляду на що позивач доходить висновку, що оспорюваний правочин не містить істотних умов” (цитата).

Натомість суд дійшов висновку, що сторони договору “погодили всі істотні умови для даного виду, зокрема погоджено суму кредиту, строки повернення кредитних коштів, строк дії договору, розміри процентів та порядок їх сплати”.

“Жодних заперечень щодо умов кредитних договорів при їх укладенні з боку позивача не було. Посилання позивача на відсутність в спірному Договорі такої умови, як відповідальність банку за невиконання та/або неналежне виконання зобов`язань та відповідальність за розголошення банківської таємниці, є безпідставними, оскільки такі умови не є істотними умовами кредитного договору”, - йдеться в рішенні суду.

Додамо, що 18.01.2018 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі за позовом ТОВ "Кастріп-технологія" до ПрАТ "Готель "Салют" і банку "Фінанси та кредит" про визнання недійсною додаткової угоди від 26.10.2011 до кредитного договору №915м-01-04 від 19.11.2004 на підставі того, що вона (додаткова угода), як зазначається, була укладена гендиректором ПрАТ "Готель "Салют" «поза межами його повноважень та вчинено правочин без згоди на те загальних зборів акціонерів товариства, одним з яких є позивач» (цитата).

У лютому суд залишив цей позов без розгляду, оскільки позивач двічі не з’явився на судові засідання.

Як писав Finbalance, 22.09.2016 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» до ПрАТ «Готель «Салют» й вирішив стягнути з відповідача 399 млн грн на підставі кредитного договору №915-01-04 від 19.11.2004.

16.02.2016 Вищий госпсуд відмовився задовольнити касаційну скаргу ПрАТ "Готель "Салют" на рішення судів нижчих інстанцій, які на вимогу НБУ зобов’язали ПрАТ "Готель "Салют" передати Головному управлінню Нацбанку по м. Києву і Київській області на збереження оригінали правовстановлюючих документів.

За даними реєстру речових прав на нерухоме майно, ПрАТ "Готель "Салют" є власником будівель готелю «Салют» у Києві (за адресою вул. І.Мазепи, 11-Б) площею 12,25 тис кв м. При цьому вказана нерухомість передана в іпотеку для НБУ (на підставі договору про внесення змін до іпотечного договору від 25.01.2010).

Столичний готель «Салют» пов’язують з нардепом Костянтином Жеваго, який контролював банк «Фінанси та кредит» до його банкрутства.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПрАТ «Готель «Салют» є панамська Foster Group Management.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").