Суд відмовився визнати недійсним договір між Приватбанком і "Астерc Консалт"

Все про економіку та фінанси

02.03.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку" до Приватбанку і ТОВ "Астерс Консалт" (в справі №910/10754/20) про визнання недійсним договору про надання юридичних послуг №2638/01-2018 від 25.01.2018.

Згідно з судовими матеріалами, свій позов профспілка обгрунтовувала тим, що наслідком укладання договору, на її думку, стало “відсторонення юридичної служби банку від виконання завдань, покладених на неї чинним законодавством (відсутність внутрішнього юридичного контролю)”, зменшення “доходу трудового колективу” тощо.

Разом з тим, суд констатував, що “матеріали справи не містять належних доказів, які б свідчили про те, що у зв`язку з укладанням між відповідачами спірного договору було порушено трудові та соціально-економічні права та інтереси членів Первинної профспілкової організації співробітників АТ “КБ "Приватбанк", зокрема, позивачем не надано суду доказів зменшення госпрозрахунку юридичної особи відповідача 1 [Приватбанку], на який посилається позивач, причинно-наслідкового зв`язку між укладанням спірного договору та зменшенням госпрозрахунку, а також, доказів впливу такого зменшення на матеріальне забезпечення членів даної профспілкової організації” (цитата).

Як писав Finbalance, 24.02.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив заяву згаданої профспілки (яку в ЗМІ пов’язували з “приватівцями”) та в рамках забезпечення позову в справі №910/2410/21 заборонив Приватбанку й Кабміну до набрання рішенням у цій справі законної сили "вчиняти будь-які дії з обрання та призначення глави правління Приватбанку" (цитата).

І. Коломойський вже кілька років з перемінним успіхом веде судові спори, намагаючись заблокувати роботу консультантів Приватбанку (в т.ч. Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells, ТОВ "Астерс Консалт", ТОВ "Астерс", ТОВ "АліксПартнерз (Україна)”). Детальніше - тут і тут, тут і тут.

Разом з тим, як повідомлялося, ще 25.09.2019 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчих Державного бюро розслідувань та в рамках кримінального провадження №62019000000001311 надав їм доступ до документів (з можливістю вилучення копій), які знаходяться в ПриватбанкуНБУМінфіні та стосуються співпраці цих держструктур з Kroll, Hogan Lovells, AlixPartners, ТОВ "Астерс" і ТОВ "Астерс Консалт" (йдеться про укладені між ними договори, щодо здійснених розрахунків, процедуру закупівлі послуг тощо).

Приватбанк заявляв, що 26.07.2019 - на наступний день після завершення слухання справи проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії і Уельсу - банк отримав постанову українського суду з вимогою надати детективам НАБУ всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів. Як зазначалося, підставою для слідчих дій детективів НАБУ були заяви 2017-2018 рр. від нардепів ВР минулого скликання О. Дубініна і В. Купрія, яких у відкритих джерелах пов’язували з екс-власниками націоналізованого банку. "Провадження по їхніх скаргах були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року", - зазначали в Приватбанку.

При цьому в НАБУ констатували, що не вилучали документації про юристів Приватбанку, яка стосується судового процесу банку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Англії. «Також інформуємо, що детективи НАБУ під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні не вилучали документів Приватбанку стосовно тактики і стратегії дій адвокатів у Високому суді Англії», — наголошували в НАБУ.