Суд відмовився скасувати заборону на призначення нового глави правління Приватбанку

Все про економіку та фінанси

06.04.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити клопотання Приватбанку про скасування заборони для банку та Кабміну вчиняти будь-які дії з обрання та призначення глави правління Приватбанку до набрання законної сили рішенням у справі №910/2410/21.

Відповідна заборона була введена ухвалою цього суду від 24.02.2021 як захід забезпечення позову “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку” (раніше в ЗМІ її пов’язували з екс-власниками фінустанови).

Згідно з судовими матеріалами, Приватбанк серед іншого вказував, що вжиті судом заходи забезпечення за своїм змістом є тотожним задоволенню позовних вимог, що прямо суперечить п. 11 ст. 137 ГПК України, а також вони негативно впливають на управління банком і його поточну діяльність.

Натомість суд зазначив таке (цитата):

“Оскільки в засіданні Банк повідомив, що на його думку заборонено проведення конкурсу в цілому, то суд вважає за необхідне вказати, що ухвалою суду від 24.02.21 обмежено повноваження Банку (Наглядової ради) визначене статтею 152 Статуту АТ КБ «Приватбанк», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.062019 № 594, лише як завершальний, кінцевий етап проведення конкурсу. При тому, що позов стосується заборони проведення закритого конкурсу взагалі.

Тобто, до моменту вирішення спору щодо встановлення законності проведення конкурсу в цілому, судом забезпечено позов шляхом заборони обрання визначеного переможця конкурсу на посаду керівника банку і призначення такої особи Головою Правління Банку, як кінцевого етапу всієї конкурсної процедури.

Водночас представник Банку зазначив, як про відсутність у нього відомостей про проведення конкурсу та його умови, так і про відсутність доказів для долучення до справи для цілей вирішення клопотання.

Варто наголосити, що суд уже давав оцінку щодо пов`язаності заходу забезпечення позову з предметом спору, наявності обставин, які свідчать про реальну можливість утруднення або унеможливлення виконання рішення суду у разі невжиття заходів забезпечення позову при вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення позову”.

Додамо, що 14.04.2021 Північний апеляційний госпсуд планує розглянути апеляційні скарги НБУ та Кабміну на згадану ухвалу Госпсуду м. Києва від 24.02.2021 про вжиття заходів забезпечення позову.

Нагадаємо, в своєму позові “Первинна профспілкова організація співробітників Приватбанку” просить Госпсуд м. Києва заборонити банку проводити закритий конкурс на заміщення посади голови правління Приватбанку та зобов’язати Кабмін провести конкурсний відбір (згідно з постановою Кабінету Міністрів №777 від 03.09.2008 в редакції постанови №927 від 16.11.2019 "Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки").

04.03.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву Приватбанку про відвід судді, який задовольнив згадану вище заяву про забезпечення позову.

Член наглядової ради Приватбанку Ольга Томаш таким чином коментувала для Liga.net проведення конкурсу на посаду глави правління банку та вказаний судовий процес:

“Судовий позов профспілки ПриватБанку зупинив конкурс на останньому етапі - затвердження результатів конкурсу наглядовою радою. Фаворит вже визначено, але його не можна назвати переможцем, поки немає рішення наглядової ради.

Навіть самому конкурсанту поки невідомо, що він - ймовірний новий глава ПриватБанку. Його ім`я знають тільки члени наглядової ради і, можливо, представники уряду як власника.

Чи може наглядова рада не підтримати цю кандидатуру? Малоймовірно.

У лонг-листі було більше 50 прізвищ. Розголошувати їх - неетично.

У деяких є інша робота, і вони не хочуть, щоб їхні роботодавці знали, що вони беруть участь в конкурсі”.

Як відомо, 23.01.2021 закінчився термін дії контракту Петром Крумханзлом як главою правління Приватбанку: він очолював фінустанову впродовж останніх трьох років (в.о. глави правління банку стала Ганна Самаріна - заступниця глави правління з питань фінансів).

Проведенням конкурсу на посаду глави правління Приватбанку займається наглядова рада фінустанови.

Раніше згадана профспілка подавала позов до членів наглядової ради Приватбанку, в якому просила суд визнати недійсними їх трудові контракти.

02.03.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку" до Приватбанку і ТОВ "Астерс Консалт" (в справі №910/10754/20) про визнання недійсним договору про надання юридичних послуг №2638/01-2018 від 25.01.2018.