Суд відмовився розірвати договір оренди державного "Президент-Готелю"

Все про економіку та фінанси

30.09.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ПрАТ "Президент-Готель" до ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" (у справі №910/9859/21) про розірвання укладеного між позивачем і відповідачем договору оренди від 17.04.2009, а також про зобов`язання відповідача повернути об`єкт оренди шляхом його виселення з приміщень загальною площею 33019,8 кв м, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 12.

ПрАТ "Президент-Готель" належить Фонду держмайна. Відповідний 4-зірковий готель у центральній частині Києва - один з об`єктів великої приватизації.

У квітні 2009 року "Президент-Готель" був переданий в оренду для ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" на 25 років.

Серед засновників ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" - ТОВ "Л.А.Р.К.", бенефіціар якого (через ТОВ "Вертекс Юнайтед") - Борис Кауфман.

ПрАТ "Президент-Готель" свій позов про розірвання договору оренди обгрунтовувало тим, що ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" у період з 2018 року по травень 2020 року "істотно та систематично порушувало свої зобов`язання з оренди в частині своєчасного здійснення орендних платежів" (цитата).

За інформацією ПрАТ "Президент-Готель", орендар здійснював орендні платежі в більш пізній строк, ніж це було визначено договором оренди, що в свою чергу призвело до збитків держкомпанії, неможливості своєчасно здійснювати податкові платежі та, як наслідок, покладення на позивача додаткових витрат у вигляді пені.

У ході судового процесу позицію ПрАТ "Президент-Готель" підтримував Фонд держмайна (як третя особа на стороні позивача).

Разом з тим, суд зазначив, що відтермінування платежів відбулося за погодженням з ПрАТ "Президент-Готель" (що підтверджується листами держкомпанії), а в актах звіряння розрахунків орендодавець і орендар констатували, що зобов`язання по сплаті орендних платежів у відповідні періоди припинені в повному обсязі, і сторони не мають жодних майнових та будь-яких інших претензій одна до одної за відповідний період.

Як підкреслив суд, відсутність заборгованості станом на час розгляду цієї справи визнається позивачем та Фондом держмайна.

Враховуючи це, Госпсуд м. Києва дійшов висновку, що доводи ПрАТ "Президент-Готель", викладені в позові, "не підтверджують істотного порушення відповідачем умов спірного договору" (цитата).