Суд відмовив Ощадбанку в задоволенні позову до "Креатив Трейд" на 673 млн грн.

Все про економіку та фінанси

24 червня Господарський суд Кіровоградської області відмовив Ощадбанку в задоволенні позову до ТОВ «Креатив Трейд» щодо стягнення 673,2 млн грн за контрактом на поставку товару №2671 від 27.06.2012 року, укладеним між ПрАТ "Креатив" і ТОВ "Креатив Трейд".

Свої позовні вимоги Ощадбанк обґрунтовував тим, що ПрАТ "Креатив" порушило взяті на себе зобовязання в частині повернення кредиту за договором кредитної лінії №10, укладеного 09.10.2009 між ПрАТ «Креатив» як позичальником/заставодавцем та "Ощадбанком" як банком/заставодержателем, у зв’язку з чим на підставі укладеного договору застави майнових прав № 8 від 30.07.2012 року у позивача виникло право вимоги до ТОВ "Креатив Трейд" за контрактом на поставку товару №2671 від 27.06.2012 року на загальну суму 673,2 млн грн.

Згідно з інформацією ТОВ "Креатив Трейд", ПрАТ "Креатив" не здійснило жодної поставки товару на користь відповідача за контрактом №2671 від 27.06.2012 року, а отже, за словами відповідача, у ТОВ "Креатив Трейд" не виникло обов’язку з оплати товару. Згідно пояснень ПрАТ "Креатив", позивач не набув права кредитора за контрактом на поставку товару №2671 від 27.06.2012 року, оскільки жодних поставок товару за вказаним контрактом знову ж таки не здійснювалося.

У свою чергу суж зауважив, що йому кне надано жодних доказів на підтвердження здійснення будь-яких поставок товару на користь ТОВ "Креатив- Трейд" за контрактом.

«Надані позивачем до суду довідки про стан виконання Контракту на поставку товару №2671 від 27.06.2012 року, копії довідок ПрАТ "Креатив", копії актів звірки взаємних розрахунків між сторонами Контракту не можуть бути прийняті господарським судом як належні докази, що підтверджують здійснення ПрАТ "Креатив" поставок за Контрактом №2671 від 27.06.2012 року, оскільки вказані документи не є документами первинного бухгалтерського обліку, які беззаперечно підтверджують вчинення між контрагентами будь-яких господарських операцій, як-то: спеціфікації/додаткові угоди, видаткові накладні, товаро-транспортні накладні, довіреності на отримання матеріальних цінностей, рахунки на оплату товару тощо.

Враховуючи викладене господарським судом встановлено, що ПрАТ "Креатив" не виконало своїх зобов`язань щодо поставки товару ТОВ "Креатив Трейд" за Контрактом, у зв`язку з чим у останнього не виникло обов`язку щодо здійснення оплати за товар.

Відтак у АТ "Ощадбанк" відсутні правові підстави для стягнення з ТОВ "Креатив Трейд" грошових коштів в розмірі 673 200 000 грн. за умовами Договору застави майнових прав № 8 від 30.07.2012 року, оскільки у боржника (ТОВ "Креатив Трейд") не виникло обов`язку здійснення платежів на користь ПрАТ "Креатив" як заставодавця, а в подальшому і на користь АТ "Ощадбанк" як заставодержателя», - йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, в березні глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявляв, що загальний борг «Креатива» перед держбанком перевищує 300 млн дол. Банкір запевнив, що «вся заставна маса за зобов`язаннями перед Ощадбанком збережена, і в цей момент тривають юридична процедура та оцінка». Водночас визнав, що, не виключено, «буде частина заборгованості, яка не покрита забезпеченням».

Про продаж Укргазбанком права кредитної вимоги до "Креатива" майже на 100 млн дол для "Кернела" читайте тут.