Суд відхилив вимоги Жеваго до банку "Фінанси та кредит" на 3,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

25 жовтня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» до Фонду гарантування, в якому позивач просив суд зобов’язати ФГВФО внести зміни до реєстру вимог кредиторів банку «Фінанси та кредит» шляхом викладення вимог ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у сумі 3,9 млрд грн та віднести їх до вимог кредиторів сьомої черги (вимоги вкладників-юросіб, які не є пов’язаними особами).

Згідно з судовими матеріалами, наразі кредиторські вимоги позивача в обсязі 485 млн грн включені в дев`яту чергу вимог кредиторів (вимоги пов’язаних осіб).

Розбіжність у сумах пов’язана з тим, що в серпні 2015 року – тобто незадовго до визнання банку «Фінанси та кредит» неплатоспроможним (це відбулося у вересні) – кошти з депозитів «Полтавського ГЗК» на підставі укладених ним з банком договорів поруки були перераховані для погашення простроченої заборгованості за кредитами ПАТ «Стаханівський завод технічного вуглецю», ПрАТ «Укренергозбут», ТОВ «Промінек», ПАТ «АвтоКраз», ТОВ «Восток Руда», ПАТ «Стаханівський вагонобудівний завод», ТОВ «ТД» Вагонзавод», ТОВ «Кременчуцький шкірзавод», ТОВ «Етьєн Вест», ПАТ "Херсонський завод карданних валів".

З огляду на це, суд дійшов висновку, що Фонд гарантування правомірно відхилив вимоги ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» до банку «Фінанси та кредит» на 3,4 млрд грн.

Також суд вирішив, що ФГВФО правомірно відніс вимоги ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» до банку «Фінанси та кредит» на 485 млн грн до дев’ятої черги вимог кредиторів, оскільки нардеп Костянтин Жеваго був бенефіціаром банку та є бенефіціаром Полтавського ГЗК. «Докази того, що станом на час розгляду кредиторських вимог ОСОБА_13 [К. Жеваго] не був акціонером FERRXPO PLC [власник Полтавського ГЗК] в матеріалах справи відсутні», - йдеться в рішенні суду.

Як писав Finbalance, 17 жовтня Вищий госпсуд відмовився задовольнити касаційну скаргу ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" на рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/28039/15, якими компанії було відмовлено в задоволенні позову до тимчасового адміністратора банку «Фінанси та кредит» про зобов`язання перерахувати грошові кошти в сумі 163,5 млн грн та 2,5 млн дол.

Раніше в компанії Ferrexpo стверджувала, що на її рахунках в банку «Фінанси та кредит» напередодні визнання його неплатоспроможним було 174 млн дол. У звіті ж за 2016 вказана сума 163,4 млн дол.

Контекст

За даними НБУ, сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку «Фінанси та кредит» - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів "ФіК" становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2017 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсацій на 9,92 млрд грн (сумарні виплати становитимуть 10,5 млрд грн).

Згідно зі звітністю ліквідатора банку, на 01.04.2017 позичальники погасили борги лише на 436,7 млн грн, реалізація майна банку принесла 99,3 млн, інші надходження - 238,6 млн грн.

Таким чином, гарантійні виплати здійснювалися насамперед за рахунок емісійних коштів Нацбанку, що монетизував держоблігації, надані Мінфіном для ФГВФО у вигляді позик, а також видав Фонду власні кредити.

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут.

Про спроби компаній з групи "Росава" Жеваго позбутися поруки перед банком "Фінанси та кредит" читайте тут.

Про намагання фармкомпаній Жеваго отримати відстрочку на виплату боргів перед "Фінанси та кредит" див. тут.

Про позовні вимоги ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до групи "КрАЗ" Жеваго на 3 млрд грн див. тут.

Про спробу Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ із застави НБУ читайте тут.

Про картковий борг Жеваго перед "Фінанси та кредит" на 8,3 млн грн див. тут.

Про авто, яхту, літак і вертоліт, які можуть належати К. Жеваго, читайте в матеріалі сайту dubinsky.pro.

Про судове рішення, згідно з яким К. Жеваго мав виплатити вкладниці банку "Фінанси та кредит" 1 млн грн читайте тут.

Про втрату коштів Мінфіну в банку "Фінанси та кредит" - тут.

Про кримінальне провадження прокуратури щодо можливого виведення коштів з банку "Фінанси та кредит" на користь власника ТРЦ "Гуллівер" див. тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.