Суд наклав обмеження на активи "приватівців" у США за клопотанням Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що 23 серпня Канцлерський Суд штату Делавер (США) відхилив клопотання колишніх власників банку щодо припинення розгляду позову Приватбанку.

Як зазначає банк, відповідачі висловлювали думку, що справа має розглядатись судами України (forum non conveniens).

Згідно з судовим рішенням, Канцлерський Суд штату Делавер продовжить розгляд справи № 2019-0377-JRS за цивільним позовом Приватбанку до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших юридичних та фізичних осіб щодо, серед іншого, стягнення збитків, які, за оцінками банку, були завдані йому до націоналізації у грудні 2016 року.

Також суд задовольнив клопотання Приватбанку та виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії поза межами звичайної господарської діяльності з різноманітними активами відповідачів у США.

Приватбанк констатує, що за оцінками суду, цей наказ є “гарантією надання позивачу належного забезпечення вимог на суму більше 600 млн доларів США, відшкодування яких він вимагає в рамках цього провадження”.

Водночас суд задовольнив клопотання відповідачів та призупинив провадження в окремій частині, допоки пов`язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.

"Розгляд справи продовжується, тепер суд перейде до вирішення низки проміжних процесуальних питань, що наблизить справу до судового засідання по суті", - зауважує Приватбанк.