Суд у США дозволив продати нерухомість Коломойського в Техасі для виплати боргів

Все про економіку та фінанси

Влада Сполучених Штатів дозволила продати будівлю компанії Ігоря Коломойського в Техасі, яка раніше була заморожена у справі про відмивання коштів, для виплати податкового та інших боргів, повідомляє "Радіо Свобода".

Федеральна окружна суддя США Марсія Кук 22 вересня задовольнила клопотання Міністерства юстиції і дозволила компанії Коломойського продати будівлю в Далласі. У цій будівлі колись була розташована компанія Electronic Data Systems, заснована колишнім кандидатом у президенти США Россом Перо.

Згідно з судовими документами, північнотехаська компанія з нерухомості Centurion American погодилася викупити будівлю за 23,3 млн доларів. Очікується, що продаж буде завершений 27 вересня.

Із цією будівлею станом на 16 вересня було пов’язано понад 425 тисяч доларів боргу податку на нерухомість, пені та виплат на користь місцевої громади.

Після виплати боргів та податків решта суми від продажу буде поміщена на депозитний рахунок, яким до кінця судового розгляду керуватиме американський уряд.

«Суд вважає, що проміжний продаж майна необхідний і доречний для збереження вартості майна до завершення провадження у справі про накладення арешту», – йдеться в рішенні Кук.

Як зазначається, негайний продаж зменшить ризики від коливань ринку, а також витрати на утримання майна у належному стані. Нерухомість у Техасі наразі не зайнята і, отже, не може отримувати прибуток для покриття видатків на утримання, сплати податків та членських внесків.

Торік Міністерство юстиції звинуватило Ігоря Коломойського, поміж іншого, в тому, що він придбав будівлю в Далласі, а також ще два об’єкти в штатах Кентуккі та Огайо за кошти, виведені з Приватбанку. Як стверджується, усі три об’єкти підлягають конфіскації на підставі порушень федерального законодавства США про відмивання грошей. Коломойський відкидає звинувачення і подав заяву на розгляд справи в третейському суді, заявляючи, що США не мали підстав експропріювати його активи.