Суд скасував штраф податківців для алкогольного холдингу "Баядера Груп" на 786 млн грн

Все про економіку та фінанси

13.12.2021 Окружний адмінсуд м. Києва (ОАСК) задовольнив позов ТОВ "Юнайтед Трейдінг Груп" (попередня назва - ТОВ "Баядера-Імпорт") до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (у справі №640/9142/19) та скасував повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС №0000914104 від 26.02.2019 про застосування штрафних санкцій на суму 786,4 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, податківці під час перевірки дійшли висновку, що ТОВ "Баядера-Імпорт" у період з 01.01.2017 по 31.12.2018 продавало для ТОВ "Баядера Логістик" алкогольну продукцію за цінами, нижчими від мінімальних оптово-відпускних цін, встановлених постановою Кабміну №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв".

Натомість ТОВ "Баядера-Імпорт" зазначало, що діяло на підставі укладеного договору комісії №03/01 від 03.01.2011 між ТОВ "Баядера Логістик" (Комітент) та ТОВ "Баядера-Імпорт" (Комісіонер), а тому відповідно до положень Цивільного кодексу, не могло реалізовувати товар його власнику.

Відповідно до Цивільного кодексу, за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов`язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Суд дійшов висновку, що договір комісії, вантажні митні декларації та акти виконаних робіт спростовують твердження ДФС про здійснення ТОВ "Баядера-Імпорт" (як комісіонером) оптової торгівлі та/або реалізації алкогольної продукції для ТОВ "Баядера Логістик" (як комітенту).

Суд зауважив, що факт наявності у позивача ліцензій на право імпорту та оптової торгівлі алкогольними напоями та факт придбання товариством марок акцизного збору для передачі їх іноземним постачальникам алкогольної продукції з метою подальшого ввезення (імпортування) такої продукції на митну територію України не є доказом здійснення позивачем оптової торгівлі за договором комісії, укладеним з ТОВ "Баядера Логістик" в межах предмета спірної фактичної перевірки.

"Позивачем надано належні та допустимі докази тієї обставини, що позивачем не здійснювалося на митній території вантаження підакцизної продукції комітенту - ТОВ "Баядера Логістик" та реалізації підакцизних товарів (продукції) останньому, в той час, як відповідачем та висновками Акта перевірки доводів товариства не спростовано.

<...> Контролюючим органом безпідставно визначено вартість отриманої партії товару, і, відповідно штрафу у розмірі 100% вартості отриманої партії товару на підставі досліджуваних у цій справі податкових накладних, що свідчить про протиправність винесеного Офісом [великих платників податків] податкового повідомлення-рішення від 26.02.2019 року №0000914104 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 786 410 747,69 грн", - йдеться в судовому рішенні.

Додамо, що 04.02.2020 Госпсуд Дніпропетровської області визнав ТОВ “Юнайтед Трейдінг Груп” банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №904/4200/19).

“Баядера Груп” (Bayadera Group) - один з найбільших учасників алкогольного ринку України (займається дистрибуцією, має власні виробничі потужності).