Суд розблокував рахунки "Динамо" у Приватбанку

Все про економіку та фінанси

20 березня Окружний адмінсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» до НБУ і Фонду гарантування та

- визнав протиправним та скасував рішення Комісії з питань визначення пов`язаних з банком осіб і перевірки операцій банків із такими особами від 13.12.2016 року №105 в частині визнання ТОВ «ФК «Динамо» Київ» пов`язаною з «Приватбанком» особою;

- визнав протиправним та скасував наказ тимчасового адміністратора Приватбанку від 20.12.2016 року №22 «Про заборону видаткових операцій з рахунків пов`язаних осіб» в частині, що стосується ТОВ «ФК «Динамо» Київ» щодо заборони будь-яких видаткових операцій (безготівкових та готівкових) у Приватбанку, та блокування рахунків ТОВ «ФК «Динамо» Київ».

14 квітня Київський апеляційний адмінсуд відкрив провадження за апеляційною скаргою НБУ на вказане рішення. Розгляд справи призначений на 23 травня.

Нагадаємо, в січні ФК «Динамо» (Київ) в офіційній заяві повідомляло, що «останнім часом окремі «доброзичливці» нашого клубу розповсюджують через засоби масової інформації повідомлення про те, що рахунки футбольного клубу «Динамо» (Київ) у «Приватбанку» заблоковані, через що клуб нібито має проблеми у здійсненні своєї діяльності».

«Прес-служба ФК «Динамо» (Київ) уповноважена заявити, що подібна інформація не відповідає дійсності. Футбольний клуб «Динамо» продовжує працювати з «Приватбанком» у звичному режимі. Жодних проблем із обслуговуванням рахунків не було, якщо не враховувати кількох перших днів після оголошення про націоналізацію «Приватбанку». Наголошуємо, що ФК «Динамо» (Київ) має повне та взаємне порозуміння в усіх питаннях як із адміністрацією «Приватбанку», так і з керівництвом Національного банку України», - йшлося в заяві клубу.

У Нацбанку заявляли, що під час націоналізації Приватбанку тимчасовий адміністратор не списував кошти ФК "Динамо".

Як повідомлялося, за кілька днів перед націоналізацією Приватбанку телеканал «1+1» змінив структуру власності. Опосередкованими власниками 17,843% каналу тали 6 фізосіб, імена яких не розкривалися. Разом з тим, за офіційними даними, основними бенефіціарами лишилися Ігор Коломойський (мажоритарій; був одним з основних власників Приватбанку до націоналізації) та Ігор Суркіс (його частка в каналі «1+1» зросла із 17,157% до 24,623%; він також є співвласником ФК «Динамо»).

Про списання коштів Суркісів у Приватбанку під час його націоналізації, їх судові позови (у т.ч. контрольованого ними «А-Банку») до НБУ і Фонду гарантування читайте тут і тут.

Про невдалу спробу компанії, пов’язаної з екс-акціонерами Приватбанку, через суд повернути кошти, списані під час націоналізації банку, див. тут. Про розмороження рахунків офшорних компаній у Приватбанку, пов’язаних з його екс-власниками, читайте тут.

Про розмороження рахунків американської корпорації Cargill у Приватбанку див. тут.

Про нове кримінальне провадження ГПУ щодо видачі Приватбанком (до націоналізації) інсайдерських кредитів під занижені ставки у період залучення рефінансування НБУ читайте тут.

Заяву НБУ щодо потреби Приватбанку в додатковій докапіталізації, а також про шахрайські операції у фінустанові в ніч перед націоналізацією див. тут. Коментар Ігоря Коломойського – тут.

Про фінансові результати Приватбанку після націоналізації див. тут.

Про співпрацю ФК «Динамо» із збанкрутілим банком «Надра» як кредитором і спонсором читайте тут.