Суд розблокував конкурс на посаду члена правління Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

02.10.2020 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Ощадбанку та скасував заходи забезпечення, вжиті ухвалою цього суду від 21.08.2020 (в справі №757/35380/20-ц), - йшлося про заборону Ощадбанку проводити конкурс на заміщення вакантної посади члена правління, відповідального за фінанси, а також заборону призначати будь-яку особу виконувачем обов’язків члена правління, відповідального за фінанси Ощадбанку.

Ухвала від 21.08.2020 про заборону проводити вказаний конкурс була прийнята судом у рамках розгляду позову одного з учасників конкурсу (Леоніда Первака) до Ощадбанку про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії Ощадбанку про відмову позивачу у відборі та допуску його кандидатури до другого етапу конкурсу на заміщення вакантної посади члена правління, відповідального за фінанси Ощадбанку. Як третя особа в цій справі фігурує Pedersen&Partners.

За даними НБУ, на 01.01.2016 особа з таким же ім’ям, як у позивача (Первак Леонід Миколайович), була власником 33% акцій банку “Преміум” (він - на ліквідації). Наразі в держреєстрі керівником фінустанови вказаний Леонід Первак.

Як писав Finbalance, 15.07.2020 Верховний Суд частково задовольнив касаційні скарги НБУ і ФГВФО та скасував рішення судів попередніх інстанцій (у справі №826/2607/16) у частині зобов’язання повернути банківську ліцензію для банку “Преміум”, свідоцтво учасника Фонду гарантування, скасування запису в держреєстрі про припинення юрособи в результаті ліквідації. Разом з тим, суд касаційної інстанції залишив без змін судові рішення в частині скасування постанови НБУ про ліквідацію банку “Преміум” (була прийнята в 2016 році). Позивачем у цій справі був Л. Первак.

Банк “Преміум” пов’язували в т.ч. з Сергієм Думчевим (у минулому - кандидатом на посаду мера Києва). У 2015 році Леонід Первак публічно констатував, що Сергій Думчев є членом наглядової ради банку «Преміум». «Він мій близький друг, більш того, він доводиться братом Лариси Смирнової [акціонер банку “Преміум”] та представляє її інтереси в наглядовій раді. Всі документи щодо цього також надані НБУ. Так, він сприяє в управлінні банком, але він точно не є його власником», - підкреслював тоді Л. Первак.

Із травня 2012 року по квітень 2013 року Л. Первак був главою правління “Терра Банку” (на ліквідації). У той період банк належав Руслану Циплакову, який вважався близьким до родини Януковичів.

У 2009-2012 рр. Леонід Первак був заступником глави правління “Златобанку”, який НБУ теж визнав неплатоспроможним (цю фінустанову на ринку пов’язували з Леонідом Юрушевим; в Ощадбанку з цим бізнесменом був конфлікт довкола логістичного центру “Арктика”, який у рахунок сплати боргів стягнув Ощадбанк і продав для Dragon Capital). Нагадаємо, що після скасування в судах рішень НБУ про виведення “Златобанку” з ринку в судовому порядку була відкрита справа про банкрутство “Златобанку” (ПАТ “Злато”). Цю судову процедуру оскаржують НБУ та ФГВФО.

У 2005-2009 рр. Л. Первак був заступником глави правління банку “Фінанси та кредит” (на ліквідації; належав Костянтину Жеваго - власнику “АвтоКрАЗ”, у якого значні борги перед Ощадбанком).

Як писав Finbalance, 24.09.2020 Печерський райсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву Леоніда Первака про забезпечення позову в справі №757/40485/20-ц та зупинення дії рішення наглядової ради Ощадбанку про визнання Сергія Наумова переможцем конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку, заборону вчинення дій щодо призначення С. Наумова на вказану посаду, заборону держреєстраторам вносити записи в держреєстр про призначення С. Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку.

У своєму позові по цій справі Л. Первак просить суд скасувати рішення конкурсної комісії щодо відмови йому в допуску до другого етапу конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку та скасувати рішення наглядової ради про визнання С. Наумова переможцем вказаного конкурсу.

07.10.2020 Л. Первак відкликав позов до НБУ в справі №640/23869/20 "про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії" (цитата). Як третя особа в цій справі фігурував Ощадбанк і С. Наумов.

Нагадаємо, 02.10.2020 наглядова рада Ощадбанку ухвалила рішення про припинення з 02.11.2020 повноважень Андрія Пишного як голови правління Ощадбанку та призначення з 03.11.2020 на цю посаду Сергія Наумова.

22.09.2020 НБУ погодив призначення С. Наумова на посаду глави правління Ощадбанку.

Перед цим - 10.09.2020 - Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання С.Наумова та скасував заходи забезпечення позову в справі №757/25950/20-ц, вжиті ухвалою цього суду від 25.06.2020, якою було зупинено рішення наглядової ради Ощадбанку про визнання С. Наумова переможцем конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку й було заборонено органам управління держбанку вчиняти дії щодо призначення С. Наумова на вказану посаду, а також було заборонено держреєстраторам вносити зміни в держреєстр щодо керівника та/або підписанта Ощадбанку, в т.ч. заборонено реєструвати призначення С. Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі.

Разом з тим, була інформація, що 17.09.2020 Печерський райсуд м. Києва на вимогу слідчого поліції в рамках кримінального провадження №12020000000000645 наклав арешт на корпоративні права Ощадбанку та заборонив держреєстраторам вносити в держреєстр записи щодо призначення Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку.