Суд розблокував forensic audit Приватбанку, а Коломойський знову його заблокував

Все про економіку та фінанси

Солом`янський райсуд Києва розблокував проведення forensic audit Приватбанку. Про це йдеться в ухвалі суду від 3 січня, пише агентство «Українські новини».

14 грудня суд порушив провадження за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Приватбанку, Мінфіну, Kroll Associates U.K. LLP, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, ТОВ "Астерс Консалт", ТОВ "Астерс", ТОВ "АліксПартнерз" (Україна) про визнання недійсними договорів і припинення їх дії. Ці компанії-відповідачі проводять forensic audit у Приватбанку, що відповідно до меморандуму із МВФ, мав завершитися ще до кінця вересня.

15 грудня суд задовольнив клопотання І. Коломойського про забезпечення позову й заборонив Приватбанку, Мінфіну, консультантам, юридичним радникам або іншим особам, які надають послуги для Приватбанку, НБУ, Мінфіну, виконувати умови, вимоги й будь-які інші положення будь-яких договорів, угод, контрактів, доручень і будь-яких інших угод, укладених із НБУ, Приватбанком, Мінфіном, які прямо або побічно стосуються або впливають на права або інтереси І. Коломойського.

Однак уже 3 січня суд задовольнив клопотання ТОВ "Астерс" і скасував ці забезпечувальні заходи щодо позову.

"Постановою про скасування заходів забезпечення позову усунуто судові перешкоди правомірної роботи із захисту рішення держави про входження держави в капітал Приватбанку й проведення фінансового розслідування діяльності цього банку", - прокоментували в прес-службі НБУ останнє рішення суду.

Від Finbalance:

В ухвалі Солом’янського райсуду м. Києва від 03 січня констатується, що «ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України».

«Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Оскарження ухвали про скасування забезпечення позову зупиняє виконання цієї ухвали», - йдеться також у документі.

При цьому згідно з судовими матеріалами, І. Коломойський вже 03 січня подав апеляційну скаргу.

Слід розуміти, це означає, що фактично ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 15.12.2017 (якою було заблоковано forensic audit Приватбанку) продовжує діяти.

Згідно з судовими матеріалами, розгляд позову І. Коломойського до НБУ, Приватбанку, Мінфіну, Kroll Associates U.K. LLP, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, ТОВ "Астерс Консалт", ТОВ "Астерс", ТОВ "АліксПартнерз" (Україна) у Солом’янському райсуді призначений на 11.04.2018.

P.S.

Після виходу цього повідомлення прес-служба НБУ надіслала до редакції Finbalance такий коментар:

«НБУ вважає, що ухвала Солом’янського районного суду м. Києва є скасованою навіть після факту її оскарження, оскільки ухвала про скасування заходів забезпечення позову набирає чинності з моменту її проголошення, а тому скасована ухвала діяти не може, оскільки її не існує».