Суд визнав недійсним bail-in під час націоналізації Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Суддя Госпсуду м. Києва Вікторія Джарта 1 листопада задовольнила позов ТОВ "Реватіс" до Приватбанку, Міністерства фінансів, ФГВФО, НБУ та Кабінету Міністрів і визнала недійсними договори купівлі-продажу акцій Приватбанку, повідомила прес-служба банку в середу, пише "Інтерфакс-Україна".

"Таке рішення прийнято всупереч нормам закону (590-ІХ), в силу якого суд зобов`язаний був закрити провадження у справі. Також зазначеним законом прямо визначено заборону визнання недійсними договорів, укладених у процедурі виведення банку з ринку", - зазначено у повідомленні Приватбанку.

Як писав Finbalance, 27.10.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційні скарги Приватбанку і Кабміну та залишив без змін постанову Північного апеляційного госпсуду від 28.07.2020 (у справі №910/17630/19), якою на вимогу ТОВ “Реватіс” було скасовано ухвалу Госпсуду м. Києва від 12.06.2020 про закриття (за клопотанням Приватбанку на підставі т.зв. “антиколомойського” закону) провадження в цій справі (в її рамках ТОВ “Реватіс” подало позов до Приватбанку та Мінфіну про визнання недійсною примусової конвертації вкладів фірми в акції банку в ході націоналізації банку в грудні-2016).

За даними держреєстру, бенефіціаром ТОВ "Реватіс" є Ігор Коломойський.

Нагадаємо, операція bail-in, яка була проведена під час націоналізації Приватбанку в грудні 2016 року, передбачала фактично списання боргів банку перед низкою кредиторів (у т.ч. пов`язаними особами і держателями євробондів) загалом на 29,4 млрд грн. Тоді після завершення bail-in Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн та "залив" у “статутник” 155 млрд грн (додатковий випуск акцій на цю суму був оплачений держоблігаціями).

Про низку інших судових спорів щодо bail-in у Приватбанку - тут.