Суд не дозволив ДПС стягнути майно з "Львіввугілля" в рахунок податкового боргу на 266 млн

Все про економіку та фінанси

27.10.2020 Львівський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов Офісу великих платників податків ДПС до держпідприємства "Львіввугілля" (в справі №813/2271/17) про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі (266,5 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, ДП “Львіввугілля” вказувало, що його відокремлені підрозділи перебувають в стадії приватизації, а тому відчуження майна підприємства відповідно до норм чинного законодавства заборонене.

У свою чергу суд звернув увагу на постанову Верховного Суду від 11.12.2018 у справі №813/933/15 (за позовом податківців до “Львіввугіля”), в якій констатувалося, що мораторій на примусову реалізацію майна об`єктів приватизації стосується виключно нерухомого майна, інших необоротних активів, земельної ділянки держвласності, на якій розташований такий об`єкт (основні фонди), і при цьому мораторій не стосується вугілля та відходів шахтного виробництва, яке не є основними фондами, а є оборотними активами, і до них може бути застосовано заходи примусового стягнення (тоді суд касаційної інстанції надав відповідний дозвіл податківцям на стягнення цього майна).

З огляду на це, Львівський окружний адмінсуд відмовив ДПС у задоволенні вимог щодо надання дозволу на погашення податкового боргу “Львіввугілля” за рахунок майна, яке є основними фондами. Щодо інших активів, то, як зазначив суд, частина з них були вивільнені з податкової застави, а інші - вже реалізовано (йдеться про вугілля). Причому порушень ст. 92 Податкового кодексу не було встановлено, зауважується в судовому рішенні.