Суд наклав арешт на офіс "1+1", завод "Біола", літак "Боінг" у справі Приватбанку

Все про економіку та фінанси

04 вересня Печерський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, яке НБУ видав для Приватбанку) задовольнив клопотання ГПУ та наклав арешт на наступне майно, пишуть "Українські новини":

- на житлово-офісний комплекс за адресою м. Київ, вул.Фрунзе, 23, що належить ТОВ «Поділ Нерухомість» (тут розміщений холдинг «1+1 медіа»);

- на будівлі та споруди заводу з виробництва напоїв і соків за адресою м. Дніпро, вул. Берегова, 135, що належить ТОВ «Ерлан» (слід розуміти, йдеться про завод «Біола);

- на літак Boeing 767-300, номер реєстраційного посвідчення РП 3778/1 від 11.11.2013, заводський номер 25530, який належить компанії Pennylane - Comercio Internacional LDA (Португалія);

- на земельні ділянки за адресою Одеська область, Овідіопольський район, Дільницька сільська рада, масив «Золотий берег», які належать ТОВ «Гаджибей»;

- нежилий будинок площею 6921,1 кв.м, за адресою м. Київ, проспект Московський (проспект С, Бандери), 34, який належить ТОВ «ІММЕ»;

- торгівельний павільйон (корпус № 1 літ. Б, корпус № 2, літ. А) за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 32, який належить ПАТ «Проектно-пошуковий інститут Південмедбіосинтез»;

- кілька приміщень в будівлі за адресою м.Дніпро, вул.Чкалова (Святослава Хороброго), 27, що належить ТОВ «Акватера»;

- кілька приміщень у нежитловій будівлі за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Чкалова, 27, що належить ТОВ «Арлан».

Як писав Finbalance, 07 вересня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання ГПУ та в рамках цього ж кримінального провадження наклав арешт на морський перевантажувально-складський комплекс зернових вантажів з причалом за адресою Одеська область, Лиманський район (Комінтернівський район) сщ/рада Новобілярська, комплекс будівель і споруд №5, який на праві приватної власності належить ТОВ «Агротермінал Логістік». За вказаною адресою розташований зерновий термінал «Боріваж».

Як пише агентство "ЛігаБізнесІнформ", за словами партнера юрфірми Extracto Василя Чередниченка, у випадку арешта майна компанії лишаються фактичними його власниками. "Але вони не можуть продати його чи якимось іншим чином ним розпорядитися. Заборони на використання арештованих активів, в т.ч. у комерційних цілях, немає", - зазначив правознавець.

Заступниця глави НБУ Катерина Рожкова в червні в інтерв’ю для Finbalance висловлювала сумнів у тому, що в 2014 році з Приватбанку виводилося рефінансування. «У «Привата» був відтік близько 60 млрд грн, а ми як рефінанс надали йому близько 25 млрд грн, решту він покривав сам. Як тут виводити?», - зазначила К. Рожкова.

Згодом К. Рожкова заявляла, що в заставі по рефінансу для Приватбанку – «зерновий термінал Бориваж, ЗАТ "Ерлан", туристичний комплекс «Буковель», особисті поруки Ігоря Валерійовича, нерухомість, літаки, вагони, стадіон і т.д.».

Про конфлікт НБУ і ТОВ "Поділ Нерухомість" довкола офісу, який орендує холдинг "1+1 медіа" читайте тут

Про програш НБУ в судовому спорі щодо зернового терміналу "Боріваж" див. тут.

У липні прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance повідомляла, що погашені ним у 1-му півріччі 5,3 млрд грн кредитів рефінансування (у результаті чого борг перед НБУ зменшився до 12,7 млрд грн) – це позики, які залучалися в Нацбанку ще до націоналізації.

«Приватбанк проводив погашення рефінансування у першому півріччі за рахунок монетизації ОВДП 12.01.2017 на суму 1.4 млрд грн, а також за рахунок коштів, залучених на ринку ресурсів та власних коштів. Стягнення на предмет застави з боку НБУ не проводилось.

Формально відбулося скорочення зобов’язань І. Коломойського [за порукою, наданою для Нацбанку по кредитам рефінансування, - ред.], але лише за тими угодами, за якими заставою за зазначеними кредитами був портфель карткових кредитів клієнтів Приватбанку (за виключенням пов’язаних осіб, та клієнтів, що мешкають у зоні проведення АТО), тобто зобов’язання самого банку.

Порука І. Коломойського на момент націоналізації і наразі покриває 100% зобов`язань Приватбанку перед НБУ», - констатували в Приватбанку.

У банку підкреслювали, що вартість активів, внесених у заставу НБУ, за оцінкою департаменту управління ризиками НБУ станом на 01.04.2017, складала 21,9 млрд грн, що "повністю, а також з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, покриває зобов’язання Приватбанку" (цитата).