Суд наклав арешт на майно Порошенка

Все про економіку та фінанси

Печерський райсуд Києва підтримав клопотання прокурора щодо накладення арешту на майно п`ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка, якого правоохоронці підозрюють у державній зраді та сприянні тероризму. Відповідну ухвалу суду було оголошено під час судового засідання у четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

"Клопотання прокурора про накладення арешту на майно задовольнити", - йдеться в документі.

Суддя, яка оголошувала ухвалу під час засідання, перерахувала все майно та активи п`ятого президента, на які накладається арешт. Серед них, зокрема, квартири у Вінниці та Києві, садиба у Козині, земельні ділянки, які належать Порошенку, акції Порошенка у низці приватних компаній.

"Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим прокурором. Ухвалу слідчого судді може бути оскаржено… в суді апеляційної інстанції", - наголосила суддя.

Вона додала, що оприлюднення повного тексту зазначеної ухвали призначено на 12:00 14 січня 2022 року.

Декларація Петра Порошенка за 2020 рік - тут.

Коментар Офісу генпрокурора: "Печерський районний суд м. Києва розглянув клопотання прокурора Офісу генерального прокурора про арешт майна підозрюваного у кримінальному провадженні п’ятого президента України, повноваження якого припинено. Суд ухвалив рішення про накладення арешту на майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше".

Наголошується, що подання та розгляд клопотання відбулися з дотриманням усіх процесуальних норм.

В Офісі генпрокурора також нагадали, що народний депутат України - п`ятий президент України підозрюється в тому, що за попередньою змовою групою осіб сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" шляхом організації та придбання вугілля у підконтрольних їм підприємств за державні кошти України, поставивши енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій.

"Отже, було підірвано економічну безпеку держави в 2014-2015 роках та позбавлено її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. Також своїми діями він надав Російській Федерації ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності проти неї", - йдеться у повідомленні.

Санкції кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України, передбачають додаткове покарання у вигляді конфіскації майна або без такої.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Адвокати Петра Порошенка заявили, що подадуть апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про арешт його майна.

"Безумовно, що буде подано апеляцію", - сказав адвокат Ігор Головань журналістам у четвер.

Він також анонсував звернення адвокатів п`ятого президента до Європейського суду з прав людини.

На думку адвоката, Печерський районний суд виніс свою ухвалу на підставі підроблених документів, які були йому передані. За словами юриста, той, хто приніс ці документи і хто їх прийняв, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Як повідомлялося, 20 грудня ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У зв`язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи.

Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що підозра Порошенку є незаконною, не має жодних правових підстав. Водночас у заяві "Євросолідарності" зазначено, що Порошенко повернеться в Україну, але за власним графіком, а не "за сценарієм новорічних відосиків Зеленського". 

Раніше в рамках цього самого кримінального провадження про підозру було повідомлено нардепу з фракції ОПЗЖ Віктору Медведчуку та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину.

6 січня Порошенко, який перебуває у відрядженні в ЄС, заявив, що повернеться в Україну 17 січня.