Суд наклав арешт на автомобіль екс-голови ради директорів Дельта Банку

Все про економіку та фінанси

15 березня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури та в рамках кримінального провадження №12014100000000703 наклав арешт на транспортний засіб білого кольору моделі Land Rover Range Rover Sport, який належить екс-голові ради директорів Дельта Банку Олені Поповій, якій правоохоронці оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

За даними слідчих, О. Попова «заволоділа коштами АТ «Дельта Банк» в особливо великих розмірах та в подальшому незаконно обернула їх на свою користь та на користь інших невстановлених слідством осіб, чим заподіяла АТ «Дельта Банк» майнової шкоди в особливо великому розмірі, а саме в сумі 74 620 000,00 доларів США, що у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та на момент вчинення злочину 30.04.2014 відповідно до курсу НБУ становить 850 668 000 гривень».

Як констатується в судовій ухвалі, О. Попова підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, яке має високий ступінь суспільної небезпеки, санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що департамент у сфері економіки ГПУ вручив підозру екс-голові ради директорів Дельта Банку Олені Поповій та ще трьом особам за розкрадання 1,7 млрд грн коштів банку.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ «Дельта Банк» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення завідомо збиткових для банку кредитних договорів, перерахували на рахунки українського суб’єкта господарської діяльності грошові кошти у сумі понад 150 млн доларів США, що призначались як передоплата офшорним компаніям-нерезидентам за виконання фіктивних контрактів.

В подальшому, внаслідок укладення завідомо збиткового для банку договору відступлення права вимоги виконання зобов’язань за вказаними кредитними договорами на користь компанії-нерезидента та удаваних фінансових оборудок, кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

Наразі чотирьом учасникам злочинної групи, а саме: голові ради директорів банку, заступнику директора одного з департаментів банку та двом директорам пов’язаних з банком підприємств, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 КК України,», - йшлося в заяві ГПУ.

Щодо мажоритарного акціонера Дельта Банку Миколи Лагуна в Генпрокуратурі в контексті цієї справи нічого не зазначали.

Як звертав увагу Finbalance, слідчі Генпрокуратури в рамках зазначеного кримінального провадження №12014100000000703 допускають, що службові особи НБУ могли бути причетні до виведення 4,1 млрд грн рефінансування з Дельта Банку через придбання валюти за рахунок цих коштів (на 535,3 млн дол) і їх перерахування за кордон в інтересах 12 пов`язаних між собою суб`єктів господарювання, окремі службові особи яких були співробітниками Дельта Банку.

Про звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна в розкрадання коштів білоруського «Дельта Банку» читайте тутПро розслідування прокуратури щодо екс-першого заступника ради директорів Дельта Банку Віталія Масюри див. тут

Про кримінальне провадження НАБУ щодо розтрати 12 млрд грн рефінансування НБУ низкою банків (у т.ч. "Дельтою") та залучення до сумнівних операція австрійського банку див. тут.

Про визнання Вищим госпсудом недійсною поруки М. Лагуна по зобов`язанням Дельта Банку перед Ощадбанком на 4,3 млрд грн читайте тутПро намагання Укрексімбанку стягнути 45 млн дол з компанії сестри М. Лагуна див. тут. Про визнання судом законним продажу Омега Банком (був підконтрольний М. Лагуну) активів на 2,34 млрд грн за 5 млн грн читайте тут.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тутз Ощадбанком - тут, з ДІУ - тутз Cargill - тут і тут, з "Фокстрот" - тут

Про визнання недійсною застави 1,5 тис автомобілів ЗАЗ і 222 Mercedes-Benz корпорації "УкрАВТО" під кредит у Дельта Банку див. тутПро інші невдалі судові спори ліквідатора "Дельта Банку" з позичальниками читайте тут і тут

Нагадаємо, НБУ визнав «Дельта Банк» неплатоспроможним 03 березня 2015 року, а 02 жовтня того ж року регулятор відправив цю фінустанову на ліквідацію.

За даними НБУ, борг «Дельта Банку» перед НБУ становив 9,3 млрд грн. Глава НБУ Валерія Гонтарева нещодавно заявила, що М. Лагун не давав персональну гарантію під рефінанс для Дельта Банку. "Він отримував рефінанс під заставу паперів Державної іпотечної установи з державними гарантіями <...> Частина заборгованості [Дельта Банку] погашена ФГВФО і НБУ, приблизно 5,3 млрд грн, тому що був закладений портфель споживчих кредитів", - зазначала глава НБУ. Водночас торік НБУ заявляв, що намагається в суді стягнути з М. Лагуна 766,85 млн грн за майновим поручительством (земельними ділянками) по кредитам рефінансування для «Дельта Банку».

За даними Фонду гарантування, коли в Дельта Банк була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 31,4 млрд грн, а юросіб – 12,4 млрд грн. На 01 березня 2017 року вкладникам-фізособам у межах гарантійної суми було виплачено 15,56 млрд грн (96,8% запланованих виплат), передусім, за рахунок емісійних коштів.

За даними Фонду, ринкова вартість активів «Дельта Банку» була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, що становить 30% від суми, зазначеної «на папері» (балансова вартість) на 1 січня 2017 року (94,27 млрд грн).