Суд на вимогу НБУ скасував ухвалу про відкриття справи про банкрутство Білоцерківської ТЕЦ

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 16 червня Північний апеляційний госпсуд задовольнив його апеляційну скаргу та скасував ухвалу суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" – майнового поручителя за кредитними зобов’язаннями АТ "Банк "Фінанси та Кредит".

Також апеляційний суд відмовив у задоволені заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство АТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль".

"Чергове рішення суду доводить, що банкрутство компаній–майнових поручителів банків – це не варіант позбутися зобов’язань. Скасування ухвали суду першої інстанції відкриває можливість для звернення стягнення на заставу з подальшим спрямуванням коштів у рахунок погашення заборгованості банку "Фінанси та Кредит" перед Національним банком", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Як зазначається, АТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" є майновим поручителем за зобов’язаннями АТ "Банк "Фінанси та Кредит" перед Національним банком за двома кредитами рефінансування, залученими у 2015 році.

Оскільки АТ "Банк "Фінанси та Кредит" не виконував взяті на себе зобов’язання за кредитами, Національний банк у 2018 році подав до Господарського суду Київської області позов щодо звернення стягнення на предмет застави, переданий АТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" у забезпечення виконання кредитних зобов’язань.

Господарський суд Київської області 22 грудня 2022 року порушив провадження у справі про банкрутство АТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль", грошові вимоги Національного банку до якого становили 1 439,6 млн грн як такі, що забезпечені заставою майна.

Нагадаємо, 17 вересня 2015 року НБУ ухвалив рішення про віднесення банку "Фінанси та кредит" до категорії неплатоспроможних.