Суд на вимогу ГПУ, ДБР та Коломойського арештував нерухомість Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

10 вересня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та в рамках кримінального провадження №62019000000001302 наклав арешт на півтора десятка об’єктів нерухомості в різних регіонах України, які належать Промінвестбанку (в т.ч. центральний офіс банку в Києві).

Згідно з судовими матеріалами, досудове розслідування в цій справі здійснює Державне бюро розслідувань (ДБР).

Як зазначається, службові особи Промінвестбанку, “діючи спільно з невстановленими особами, використовуючи своє службове становище, вчинили та продовжують вчиняти дія спрямовані на заволодіння майном, ліквідними активами, грошовими коштами в особливо великих розмірах, які належать ПАТ «Промінвестбанк»” (цитата).

Як констатується, Арбітражний суд Гааги своїм рішенням від 02.05.2018 задовольнив позов низки компаній (пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами - Finbalance) про стягнення коштів (139 млн дол і 20 млн дол відсотків, - Finbalance) з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в цих компаній у Криму після його анексії Росією.

У рамках відповідного виконавчого провадження було накладено арешт на акції Промінвестбанку та планується їх примусовий продаж. При цьому зауважується, що “акції як цінні папери та інвестиційні активи, оцінюються та відповідно мають свою вартість в залежності від наявності у підприємства основних засобів, спеціалізованого та надлишкового майна на балансі, наявності нематеріальних активів, якості та ймовірності повернення дебіторської та кредиторської заборгованостей, показників прибутковості або збитковості підприємства за останні кілька років” (цитата).

Як підкреслюється в судових матеріалах, після надання дозволу на виконання рішенням Арбітражного суду (м. Гаага, Нідерланди) від 02.05.2018 Промінвестбанком “постійно вчиняються дії, направлені на виведення ліквідних активів з своєї власності” (цитата).

“Так, у кінці лютого 2019 ПАТ «Промінвестбанк» передав права вимоги за кредитними договорами з "Укрзалізницею", кредитний портфель вимог до якої складав близько 5 млрд. грн.

В подальшому, у липні 2019 року ПАТ «Промінвестбанк» здійснив продаж прав вимоги до підприємств металургійної галузі та сфери послуг балансовою вартістю 1.12 млрд. грн.

Як наслідок, реальні/ліквіднії активи ПАТ «Промінвестбанк» в січні-червні 2019 впали до 10,7 млрд грн (з 13,8 млрд грн на початку року), у т.ч. кредитний портфель - до 5,48 млрд грн із 8.67 млрд грн), та продовжують зменшуватись”, - констатується в судовій ухвалі.