ВАКС дозволив заочне розслідування щодо екс-глави правління Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Вищий антикорупційний суд дозволив НАБУ провести спеціальне досудове розслідування (in absentia) стосовно колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета, повідомили НАБУ і САП, пише Lb.ua.

"Рішення суду надасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного, який переховується від слідства за межами території України", - заявили відомства.

За версією слідства, у грудні 2016 року, за день до визнання Приватбанку неплатоспроможним, голова правління спільно з іншими особами на підставі неправдивих документів виплатив коштом банку понад 136,89 млн гривень на користь страхової компанії, пов`язаної з Приватбанком.

Крім того, Дубілета підозрюють у розтраті грошей банку в переддень його націоналізації в особливо великому розмірі шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів за рахунок коштів Приватбанку, організації незаконної та документально не обґрунтованої заміни боржника на підконтрольну та пов’язану з Приватбанком компанію для подальшої неможливості стягнення коштів на користь банку та прикритті вчиненого злочину.

У березні 2021 року НАБУ оголосило Дубілета в розшук. У відповідь екс-глава Приватбанку заявив, що є громадянином Ізраїлю, проживає в Ізраїлі та не ховається від слідства.