Суд арештував землю і квартиру Курченка, - ЗМІ

Все про економіку та фінанси

Суд за клопотанням старшого слідчого Генпрокуратури арештував майно Сергія Курченка. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 11 травня, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається, встановлено, що Курченко є власником квартири, машиномісця, 7 нежитлових приміщень, 14 земельних ділянок. Приміщення знаходяться у Харкові на вул. Сухумська,24, Гагаріна 43/1, Чернишевська,13, а земля – у селищі Лісне, Харківської області. У червні минулого року суд за поданням ГПУ вже арештовував це майно.

Слідчий вважає Курченка фактичним власником квартири, що оформлена у власність ТОВ «Європа Реалт Консалтинг», бенефіціарним власником якого слідчі вважають Курченка.

За даними реєстру майнових прав, «Європа Реалт Консалтинг» володіє квартирою в Харкові на проспекті Гагаріна, 43 площею 239 кв.м. Квартира придбана у вересні 2013 року. «Європа Реалт Консалтинг» зареєстрована на кіпрську компанію Kenefald Limited.

Підозру Курченку повідомлено ще у березні 2014 року, тоді ж його оголосили у у міжнародний розшук.

Курченку інкримінується створення та забезпечення діяльності злочинної організації, що була спрямована на заволодіння майно державних компаній:

- заволодіння видобутим ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укpнaфта» скрапленим газом на суму 2,196 млрд грн.;
- заволодіння коштами Національного банку на 787,40 млн грн., що надавалися ПАТ «Реал банк» у вигляді стабілізаційного кредиту;
- незаконне заволодіння коштами АТ «Брокбізнесбанк» на суму 836,93 млн грн. при протиправному наданні АТ «Брокбізнесбанк» міжбанківських кредитів на користь ПАТ «Реал банк» та незаконному розміщенні «Брокбізнесбанком» коштів на кореспондентському рахунку в ПАТ «Реал банк»;
- заволодіння коштами «Брокбізнесбанку» на 1,44 млрд грн. при видачі кредитів підконтрольним Курченку підприємствам;
- заволодіння коштами «Укргазбанку» на 499,84 млн грн. при укладенні удаваних договорів купівлі-продажу облігацій Державної іпотечної установи з АБ «Укргазбанк»;
- заволодіння коштами ПАТ «Аграрний фонд» в особливо великих розмірах на загальну суму 2,07 млрд грн. при укладенні АТ «Брокбізнесбанк» удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики та договорів прямого РЕПО з Національним банком.