Суд Лондона відмовився розглядати позов ФГВФО до Жеваго на $582,5 млн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив, що 23 вересня 2021 року Суд Лондона оголосив рішення щодо розгляду заяви ФГВФО і банку "Фінанси та кредит" про всесвітній арешт активів акціонера банку Костянтина Жеваго у рамках позову про стягнення шкоди, нанесеної ним банку.

"Суддя дійшов висновку, що наведені під час слухань докази Фонду та банку вказують на наявність достатніх підстав видати наказ про всесвітній арешт активів акціонера банку, утім на його переконання англійський суд не має юрисдикції для розгляду цієї справи, оскільки вбачає проблему у необхідності застосування українського законодавства, у якому він не є експертом", - йдеться в заяві ФГВФО.

"Зважаючи на текст рішення, очевидно, що у суду не було сумнівів щодо причетності акціонера банку та решти відповідачів до нанесення банку шкоди. Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів та активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій. Адже мова йде про мільярди гривень, які українці та держава втратили в цьому банку через застосовані схеми", - сказав Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду.

Як зауважують у ФГВФО, у лютому 2021 року ним було ініційовано позов на суму 582,5 млн дол США про стягнення спричиненої банку шкоди з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства, "задіяних в операціях з виведення коштів з банку" (цитата). Слухання у справі відбувалися за наказом суду у закритому режимі у липні 2021 року, констатує ФГВФО.

P.S.

Після виходу цього повідомлення до редакції Finbalance від прес-служби Костянтина Жеваго надійшов коментар його британських та українських юристів, в якому наголошується, що Високий Суд Англії та Уельсу постановив, що не має юрисдикції для розгляду згаданої справи.

"Ніяких інших рішень суд не приймав. Публікації в деяких українських ЗМІ є спекулятивними та неправдивими. Ми задоволені, що суд Великобританії відхилив цю справу. Вона має розглядатися в Україні. Банк «Фінанси і Кредит» не повинен був відправлятися на ліквідацію через непрофесійні та необґрунтовані дії попереднього керівництва Національного банку України", - зазначили юристи К. Жеваго.

За їх інформацією, Високий суд Англії та Уельсу зобов’язав ФГВФО компенсувати К. Жеваго всі фінансові витрати, пов’язані з даним судовим процесом.