Субсидії, будівництво доріг, виплати військовим: ВР внесла зміни в бюджет на 39 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №6052 про внесення змін у держбюджет щодо реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проектів.

За це рішення проголосували 256 нардепів.

Як писав Finbalance, вказаним законопроектом пропонувалося збільшити загальний фонд державного бюджету на 39,41 млрд грн з наступних платежів:

- податку на прибуток підприємств на 30,0 млрд грн;

- податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів з урахуванням бюджетного відшкодування на 2,0 млрд грн;

- податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів на 6,66 млрд грн;

- збір під час набуття права власності на легкові автомобілі на 0,75 млрд гривень.

Також законопроектом передбачено збільшити видатки загального фонду

- на субсидії - на 12,0 млрд грн;

- на покриття дефіциту в коштах на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України - 5,7 млрд грн;

- за програмою держгарантій медичного обслуговування населення - 2 млрд грн (для оплати пакету послуг стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19);

- на будівництво доріг - 15 млрд грн;

- на субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій - 2,5 млрд грн.

- на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери - 1,5 млрд грн;

- на реструктуризація вугільної галузі - 1,0 млрд грн;

- на поповнення статутних капіталів аеропорту "Бориспіль", ДАП "Україна" і "Укрсервіс Мінтрансу" - 556,4 млн грн

- на грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення (отримають 215 внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України) - 282 млн грн;

- проведення своєчасних розрахунків із звільненими військовослужбовцями СБУ - 280,5 млн грн;

- на забезпечення установ виконання покарань продуктами харчування для засуджених та проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії - 176,8 млн грн тощо.

Згідно з пояснювальною запискою, за даними Державної казначейської служби у січні-серпні 2021 року доходи загального фонду державного бюджету були перевиконані на 27,7 млрд гривень. Приріст було досягнуто по податках та зборах, закріплених за податковими (на 21,0 млрд грн) та митними органами (на 8,3 млрд грн).

За інформацією Міністерства фінансів, за підсумками 2021 року очікується перевиконання затверджених показників дохідної частини загального фонду державного бюджету в обсязі близько 40 млрд гривень.