WSJ.DE: Як Драгі виправдав ультрам`яку політику перед EU-парламентом

Все про економіку та фінанси

Президент ЄЦБ Маріо Драгі на першому засіданні у новообраному Європейському парламенті заявив, що він не хвилюється щодо того, що банки єврозони можуть використовувати довгострокове рефінансування ЄЦБ для викупу держборгів південноєвропейських країн, які переживають кризу. Про це пише Wall Street Journal. Deutschland.

Як нагадується в матеріалі, чимало банків раніше вже використовувати позики ЦБ, отримані в 2011-2012 рр. для викупу держоблігацій європейських країн. Водночас М. Драгі заспокоїв парламентарів, звернувши, зокрема, увагу, що фіну станови на сьогодні мають менше стимулів для такої стратегії, оскільки прибутковість облігацій різко впала.

У червні ЄЦБ оголосив, що кредитуватиме банки на 4 роки, поки вони не розпочнуть фінансувати бізнес. Водночас якщо цього не станеться, вони повинні будуть повернути позики через 2 роки. На думку експертів, це й може спровокувати придбання держоблігацій на дворічний термін. Падіння ж прибутковості 2-річних облігацій вказує на те, що інвестори вже скористалися цим.

При цьому Драгі натякнув у своєму виступі, що ЄЦБ не хотів би запобігати таким інвестиціям. «Я не думаю, що TLTROs буде катастрофою для майбутніх поколінь», - сказав він.

Крім того, він застеріг від збереження високого курсу євро і закликав депутатів встановлювати погоджені фіскальні правила в різниз країнах ЄС, «За нинішніх умов більш високий обмінний курс – це ризик для тривалого продовження відновлення економіки», - наголосив президент ЄЦБ.