WSJ.DE: банки з Італії, Австрії, Німеччини та Греції можуть завалити стрес-тест

Все про економіку та фінанси

Момент істини для банків єврозони стає все ближче – представники Європейського центрального банку (ЄЦБ) зустрінуться в найближчі тижні з їх менеджерами, щоб обговорити результати стрес-тестів. Аналітики очікують, що більшість установ можуть очікувати хороші новини, пише Wall Street Journal. Deutschland.

ЄЦБ аналізує баланси 120 банків єврозони, щоб виявити приховані ризики і розглянути, чи зможуть вони пережити ще один економічний спад. У тестів є два головні завдання: прочистити баланси банків, перед тим як ЄЦБ почне перевірку інститутів в листопаді, та переконати інвесторів, що європейський банківська система через шість років після початку глобальної фінансової кризи працює на міцному фундаменті та підтримує відновлення Європи.

ЄЦБ дає установам можливість покрити нестачу капіталу або виправити помилкові розрахунки до того, як результати будуть опубліковані в кінці жовтня. Хоча тести, які включають показники 2013 року, також беруть до уваги капітал, що сформувався до 30 вересня.

Дрібні банки з таких країн, як Італія, Німеччина, Австрія та Греція піддаються найбільшому ризику завалити тест. Проте мало хто з аналітиків та інвесторів очікує великих потрясінь. За минулий рік багато банків збільшили свій капітал і скоротити баланси.

Згідно з опитуванням Goldman Sachs, частина інвесторів вважає, що дев`ять банків не пройдуть тест, що потягне за собою збільшення капіталу на 51 млрд. євро. Як очікується, з цим може зіткнутися, зокрема,Commerzbank, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Banco Comercial Português.

Проте не лише банки єврозони мають ризик не відповідати вимогам тесту. Він включає також великі банки за межами валютного союзу. До числа таких, згідно з дослідження Mediobanca, може потрапити Royal Bank Of Scotland і Lloyds Banking, Skandinaviska Enskilda Banken AB і Danske Bank.

ЄЦБ тісно співпрацював з владою та керівниками банківських установ, дозволяючи інститутам вжити попереджувальні заходи. Цього року банки єврозони вже провели збільшення капіталу на загальну суму близько 37 млрд. євро. Крім того, вони також закрили безнадійні борги і застарілі операції. Відповідно до даних PricewaterhouseCoopers, банки Євросоюзу в цьому році будуть видаляти загальні активи 100 млрд. євро зі своїх балансів.

Влада сподівається, що стрес-тести цього року будуть більш надійними, ніж в минулому. Проведені з в 2010 і 2011 роках тести, розглядалися як правило як занадто слабкі. Такі банки, як Dexia, показавши хороші результати, незабаром обвалилися.

На цей раз ЄЦБ працює з національними наглядовими органами, щоб здійснювати власний аналіз банківських балансів. Кінцева перевірка якості активів - AQR – має забезпечити більш реалістичну оцінку кредитних організацій.

Аналітики оцінюють превентивні заходи банків як знак, що тест сприймається серйозно. Із опитаних Goldman Sachs інвесторів 89% говорять, що стрес-тест заслуговує довіри.