Wirtschafts Woche: ЄЦБ заллє 800 млрд євро в банківську систему

Все про економіку та фінанси

Минулого тижня президент Європейського центробанку Маріо Драгі оголосив про новий пакет допомоги. Можливий його обсяг – до 800 млрд євро, що має включати, зокрема, програму кредитної сек`юритизації (ABS). Яка частка вливань піде саме на сек`юритизовані кредити, поки не відомо, пише Wirtschafts Woche.

ЄЦБ також вжив заходів щодо процентної ставки, з одного боку, для боротьби з низькою рівень інфляцією в єврозоні (в серпні був лише 0,3% при бажаному рівні до 2%), з іншого боку, щоб стимулювати кредитування.

Як зауважує Wirtschafts Woche, в ЄЦБ лишилося не так багато резервів, щоб привести економіку єврозони на бажану динаміку.

Це також показує порівняння цього пакету допомоги з попереднім. Нагадаємо, перший довгостроковий тендер (LTRO) восени 2011 року був «всього лише» обсягом майже 500 млрд. євро. Банки могли здійснити запозичення під низький відсоток строком на 3 роки. У лютому 2012 року був наступний тендер, і банки отримали біля 530 млрд. євро. ЄЦБ прагне, аби фактично гроші центрального банку переходили у вигляді кредитів в реальний сектор економіки.