Wirtschafts Woche: ЄЦБ може опублікувати некоректні результати стрес-тесту

Все про економіку та фінанси

Європейські банки бідкаються на те, що ЄЦБ надасть їм лише 48 годин, щоб оцінити результати нинішніх стрес-тестів перед публікацією. А це може призвести до публікації не зовсім точних даних. Про це пише Wirtschafts Woche.

Європейські банки сперечаються з регулятором про оголошення результатів поточних стрес- перевірок. ЄЦБ вирішив, що фінустанови одержать результати лише за 48 годин до публікації й таким чином за такий короткий термін муситимуть їх підтвердити. Банки вважають, що це не можливо. «48 годин для фінустанов ні в якому разі не вистачає для перевірки даних і щоб виправити можливі помилки», - зазначила керуючий директор Федеральної асоціації державних банків (VOB) Ліана Бухгольц. За словами банкірів, на це потрібний, принаймні, тиждень.

«Публікація помилкових чи непотрібних даних може завдати значної шкоди», - попередили в Німецькій асоціації ощадних банків. Оскільки існує сумнів в актуальності даних, тому банкам потрібно буде більше часу для їх додаткової перевірки. Вони висловили також занепокоєння під час зустрічей з ЄЦБ на цьому тижні.

Наглядові органи вивчають зараз 128 банків Європи. На додаток до перевірки балансу (AQR) влада за допомогою стрес-тесту перевіряє, чи будуть підготовлені фінустанови до іншої кризи. Завдяки цим заходам наглядові органи хочуть запобігти непоміченим ризикам, які виходять на перший план, коли ЄЦБ бере під контроль найбільші банки у єврозоні в листопаді. Публікацію чекають з нетерпінням, тому що вона може розкрити інформацію про те, як почувають себе банки Європи через шість років після розпаду Lehman Brothers.

Спір виникає в т.ч. щодо того, чи мають банки враховувати суворий підхід ЄЦБ в їх бюджетуванні в майбутньому. Адже моделі регулятора в AQR консервативні. Та ще й не відповідають міжнародним стандартам фінансового обліку (МСФО). «Таким чином, ЄЦБ де-факто підмінює стандарти МСФО, що не належить до його компетенції», - зауважила Л. Бухгольц.

Представник ЄЦБ відмовився коментувати спір.