Spiegel: якщо Росія нападе на Прибалтику, Німеччина не виконає союзницькі зобов’язання

Все про економіку та фінанси

У міністерстві оборони ФРН визнали, що бундесвер не в змозі виконати ряд зобов`язань перед Північноатлантичним альянсом. Йдеться про надання необхідної кількості військової техніки в разі виникнення загрози однієї з прибалтійських країн-учасниць НАТО. Про це пише інтернет-видання Spiegel online, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Відповідно до Оборонної стратегією альянсу на 2014 рік при виникненні подібної загрози бундесвер зобов`язаний виділити 60 багатоцільових винищувачів Eurofighter Typhoon. Однак у міністерстві оборони визнали, що подібна ноша збройним силам федеративної республіки цього року не по силам. Той факт, що військове відомство країни не здатне стримати обіцянки перед союзниками, в черговий раз компрометує боєздатність бундесверу в критичній ситуації, відзначає видання.

25 вересня стало відомо, що матеріально-технічна база збройних сил ФРН знаходиться в жалюгідному стані. За інформацією місцевих ЗМІ, в результаті інспекції військової техніки з`ясувалося, що ступінь її боєготовності не вселяє оптимізму. Зокрема, з 406 БМП Marder на ходу в даний час 280, з 180 БТР Boxer - 70 одиниць. Така ж картина спостерігається і з вертольотами, з 31 вертольота Tiger літати можуть лише 10. Що ж до винищувачів Eurofighter Typhoon, то підсумки інспекції показали, що з 109 стоять на озброєнні літаків до польотів готові лише 42.