Reuters: США більше штрафують іноземні компанії, ніж американські

Все про економіку та фінанси

Сполучені Штати більш активно застосовують штрафи проти закордонних компаній, аніж американських. Що породжує підозри в упередженості Америки. Про це пише в своєму блозі колумніст Reuters Рейнольд Холдінг.

Як виявило дослідження University of Virginia Law School, кримінальні штрафи США з 2001 до 2010 були майже в п’ять разів вищими для іноземних компаній, ніж для їх американських аналогів, виявило дослідження University of Virginia Law School. Причому середня сума штрафу була вдвічі більша для «іноземців». При цьому біля 40% перерахованих у списку порушників американських компаній визнали себе винними, серед іноземних – таких 50%.

Однією з причин, чому іноземні компанії більше карають, може бути фактор дорожнечі та складнощів переслідування злочинців за кордоном. Відповідні розслідування здійснюється лише за явних правопорушень. Визнання ж себе винним може мати менше наслідків для заокеанських компаній: вони часто не відповідають багатьом вимогам американських регуляторів, а визнання винним не так сильно шкодить репутації вдома.

При цьому американський уряд особливо обходить стороною банки США. «А не знімаючи скальп з домашніх компаній, він ризикує залишити по собі гіркий присмак закордоном», - наголошує Р. Холдінг.