Newsweek: мафія з Росії, Китаю та Грузії робить колосальні інвестиції в Європі

Все про економіку та фінанси

Італійська мафія і її російські, китайські та грузинські конкуренти заробляють понад 19 млрд євро на рік тільки на контрафактних товарах, а прибуток вкладають у легальний бізнес. Про це пише Newsweek, повідомляє inopressa.ru.

Це дані дослідження ЄС, яке наприкінці місяця буде представлене Єврокомісії, зауважує журналістка Елізабет Бро.

"Способи наживи, якими користуються організовані злочинні угруповання, змінюються", - говорить Ернесто Савона, директор дослідницького центру Transcrime при Католицькому Університеті Сакро-Куоре (Мілан), координатор наукової групи, яка зробила доповідь.

"Суми, які необхідно відмити та інвестувати, колосальні. За оцінками дослідників, що базуються на аналізі конфіскованого майна злочинців, в минулому році ОЗГ заробили 19 млрд євро на контрафактних товарах, 6 млрд – на героїні, по 5 млрд – на кокаїні і канабісі і 4 млрд – на експлуатації повій. Маржа прибутку перевищила 30% ", - пише видання. Прибуток від інвестицій мафії в легальний бізнес не настільки великий. Але все ж прибутковість – один із мотивів таких інвестицій, зазначив Савона.

"Нині Великобританія ненавмисно приймає інвестиції російських, грузинських і китайських банд в банки, ресторани, нерухомість, роздрібні магазини, спорт і букмекерські контори", - пише видання. І все ж на лідерських позиціях у цій країні залишаються італійські ОЗГ.

"У Фінляндії російські банди мотоциклістів вкладаються в автосервіси, клінінгові компанії, приватні охоронні агентства і заклади інтимних послуг. У Франції китайські банди надають перевагу вкладатись в нерухомість, оптову і роздрібну торгівлю, а російські і грузинські - в готелі та нерухомість", - йдеться в статті.

"Італійські банди тепер мало інвестують в Італії, так як є ризик викриття", - відзначає Савона. Так що італійці інвестують, наприклад, у Швеції. Знати шведську мову їм необов`язково – достатньо знайти бухгалтера. "Вони нікого не вбивають і взагалі тримаються тихо, так що поліція їх не турбує", - зауважив фахівець.

Згідно з даними видання, ОЗГ інвестують у всіх країнах Західної Європи. "Це шкодить не тільки законослухняним підприємцям, які конкурують з фірмами, які засновані мафією, але і приватним особам", - йдеться в статті. Кеннет Райджок, яка раніше відмивала гроші для наркоторговців, пояснює: "Наприклад, вони [ОЗГ] скуповують квартири за цінами вище ринкових і витісняють інших з ринку".

Подібно іншим приватним інвесторам, ОЗГ або створюють свій легальний бізнес, або вкладають гроші в фірми звичайних підприємців.

"Корінна проблема в тому, що легальна економіка отримує користь з грошових вливань, а ОЗГ потрібно кудись подіти гроші", - підсумовує видання. Савона радить правоохоронним органам не обмежуватися боротьбою з відмивання грошей, а створити порівняльні "карти мафіозної активності". Тоді, можливо, виявиться, що в Амстердамі спекотніше, ніж в Палермо.