Le Monde: деякі учасники протестів на Болотній уже підтримують Путіна

Все про економіку та фінанси

Значна частина ліберально налаштованого середнього класу нині підтримує російського президента. Про це пише Le Monde, повідомляє inopressa.ru.

"Продовжується звичайне життя. Або майже звичайна, - каже Андрій, співробітник одного з великих підприємств у Москві. - Українська криза ввела населення в націоналістичне сп`яніння. Але це важкий тягар - постійно погані новини. Люди відчувають невпевненість: чому це відбувається? Чого домагається Путін?".

"Останнім часом глава Кремля ще більше поглибив прірву в суспільстві між критично налаштованими, як Андрій, громадянами, які опинилися у меншості, і більшістю, яка підтримує президента. Його популярність досягла майже 90%. Він згуртував країну навколо себе, українська криза змусила багатьох забути про хвилю протестів 2011-2012 років і про проблеми сповільнення економіки. Нинішнє припинення вогню на сході України переконало росіян у тому, що Володимир Путін обрав правильну стратегію щодо захисту національних інтересів - з великою дозою антиамериканізму й націоналізму", - пише автор статті .

"Москвичі відкрито висловлюють свою підтримку президенту. На деяких городянах футболки із зображенням Путіна. У натовпі раз у раз миготять два кольори - чорний червоний і жовтогарячий - кольори георгіївських стрічечок, які стали символом націоналістичного запалу, в тому числі і тих, хто відправився воювати з "київськими фашистами", - розповідає видання.

Велика частина нового ліберального середнього класу, який кинув виклик Путіну в ході виборів, тепер його підтримує. "Це результат глибокого неуцтва і синдром імперії, - висловлює співчуття правозахисниця Людмила Алексєєва. - Більшість населення дивиться телевізор і дозволяє себе захопити націоналістичними мріями". Легендарна дисидентка впевнена, що "ці непристойні діяння бумерангом вдарять по життю росіян".