IFR: Уряд Італії хоче розширити доступ банків-нерезидентів до кредитного ринку

Все про економіку та фінанси

Італійський уряд пропонує скасувати податок зі сплачених відсотків за позиками, виданими банками-нерезидентами, що не мають представництва в Італії. Це має здешевити ресурс, підвищити ліквідність ринку та допомогти всій економіці, яка досить повільно виходить з кризи. Про це пише International Financing Review.

Цього року обсяг синдикованих кредитів в Італії склав трохи більше 10 млрд дол, у той час як в іншої периферійної економіки – Іспанії – вже 27 млрд дол.

Чинний закон визначає, що італійським компаніям можуть надавати кредити лише італійські та банки ЄС, а також ті, що за межами Євросоюзу, але мають філію в Італії. А ось банки-нерезиденти без представництва в Італії мають сплачувати 26% податку на відсотковий дохід (нещодавно було менше – 20%). Є інформація, що скасування утримуваного податку на відсотки по кредиту, яке обговорювалось багато років, може набрати законної сили 24 серпня.

Банкіри сподіваються, що пропозиції уряду матимуть ефект, як реформи в червні-2012, які анулювали податок зі страхуванням облігацій для компаній, цінні папери яких не котируються на біржі. «Якщо пропозиція буде встановлена в законодавчому порядку, це буде значити, що будь-хто ззовні може надавати позики Італії. Це значно спростить процес і принесе більше ліквідності», - зазначив у коментарях виданню один банкір.

Бажання міжнародних банків уникнути утримуваного податку підштовхнуло їх, зокрема, до використання складного і потенційно ризикованого фронтингу банківських структур, при якому італійський фронтинговий банк отримує погашення кредиту без відрахувань утриманого прибутку і тоді він бере участь у консорціумі позики щодо міжнародних банків. Крім того, міжнародні кредитори використовують міждержавні угоди про уникнення подвійного оподаткування для зменшення податкових платежів.

Більші банки Італії вітають такі зміни, оскільки вони дають їм набагато ширшу базу інвесторів, хоча менші фінустанови можуть не зрадіти збільшенню конкуренції.