FT: ЄС вдарить санкціями по російським нафтовим компаніям

Все про економіку та фінанси

ЄС готується заборонити залучення коштів на європейських ринках капіталу російським нафтовим компаніям, контрольні пакети яких належать державі. Про це пише The Financial Times, повідомляє inopressa.ru.

Це значне розширення економічних санкцій ЄС, яке вдарить по деяким з найбільших енергетичних компаній Росії, в тому числі по "Роснефти".

Заборона міститься в законодавчій постанові, схваленій ЄС, пояснює журналіст Петер Шпігель, уточнюючи, що редакція ознайомилася з цим документом. Заборона також застосовуватиметься до російських компаній оборонної індустрії і доповнить подібне обмеження, яке вже поширюється на російські банки.

В четвер постанова була розіслана в столиці країн ЄС і, як очікується, до сьогоднішнього дня буде схвалена дипломатами.

Заборона торкнеться тільки нафтових компаній, які контролюються державою, мають активи більше 1 трлн рублів і отримують більше половини доходів від "продажу або транспортування сирої нафти або нафтопродуктів". Цим критеріям відповідають "Роснефть", "Газпромнфть" і, можливо, "Транснефть".

Також ЄС заборонить європейським сервісним компаніям працювати на проектах глибоководного буріння, освоєння Арктики і видобутку сланцевої нафти в Росії, але не перешкоджатиме їм працювати в газовій галузі.

Постанова уповноважить ЄС розширювати список санкцій щодо фізичних осіб. У разі її схвалення вона також дозволить санкції щодо осіб і компаній, які "здійснюють транзакції з сепаратистськими групами на Донбасі, регіоні України".