Financial Times: Путін не може припинити війну, бо втратить владу

Все про економіку та фінанси

Перемога Путіна – лише уявна, насправді він загнав себе в пастку: він не може припинити війну, не втративши владу, а економічні труднощі невдовзі протверезять російське суспільство. Про це пише у Financial Times Лілія Шевцова з московського центру Carnegie.

«Тактичні перемоги часто закінчуються стратегічними поразками. Саме до цього рухається Володимир Путін. Спочатку розрахунок російського президента здавався правильним: Захід проковтнув анексію Криму, а українці не опиралися через страх повномасштабної війни». Путін отримав велику підтримку населення, але розпочавши війну, він став її заручником.

«Тепер він не може припинити війну, не втративши владу. Поки що він укладає угоди та носить капелюх миротворця, але він неодмінно повернеться до своєї обложеної фортеці. Він може правити тільки поневолюючи народ таким чином, який може виправдати лише війна».

Своїми санкціями США та ЄС не можуть змусити Путіна відступити, а Захід не надає Києву смертоносну зброю та не виконує своїх зобов’язань гарантувати цілісність України відповідно до міжнародного законодавства, а НАТО не прийняло її під свій захист. «Решта світу мовчки ратифікувала розчленування України», – пише політолог.

Однак усе це не означає, що Путін виграв – насправді він знову прорахувався, вважає вона. Росіяни не готові до тривалої війни, і мало хто ладен загинути за путінський режим. Російська телепропаганда не зможе довго підтримувати воєнний запал у суспільстві, а економічні труднощі невдовзі протверезять російське суспільство.

«Іронія полягає в тому, що Новоросія скоро стане проблемою для російського президента. Кремлю доведеться давати раду з добре озброєними сепаратистами, розлюченими через те, що Москва не взяла їх на утримання [...] На них з нетерпінням чекають на батьківщині – але тільки у трунах».

"Укрінформ"