Die Welt: Путін може погодитися на вступ України в НАТО

Все про економіку та фінанси

Політичний оглядач німецької газети Die Welt Ріхард Херцингер описує три можливих сценарії подальшого розвитку подій в Україні, повідомляє inopressa.ru.

Згідно з першим, Петро Порошенко під натиском ЄС, і передусім Німеччини погодиться на мирний план, що передбачає "федералізацію" України. У такому випадку «південь і схід України формально залишаться у складі країни, але фактично потраплять під контроль Росії». При цьому Західна Україна, на думку журналіста, ще сильніше зануриться в кризу. Російський же ФСБ продовжить розпалювати безлади доти, поки Кремль не заявить, що через підступи "фашистської хунти" з`явилася необхідність введення військ в Україну. Що закінчиться приходом до влади в Україні проросійського уряду, який залишить в силі договір про асоціацію України з ЄС і одночасно вступить в путінський Євразійський союз. Потім десь у 2017 році Європейський союз під натиском нового праворадикального президента Франції Марін Ле Пен скасує санкції та укладе з Кремлем щось на зразок "стратегічного договору про співпрацю". Тим часом в Прибалтиці озброєні російські націоналісти оголосять "автономними республіками" райони, в яких переважає російськомовне населення. НАТО, вважає автор,"не зможе втрутитися, оскільки довести пряме втручання російських військ не вдасться".

За другим сценарієм конфлікт в Україні розтягнеться на тривалий період. Переговори про статус Донбасу не відбудуться. Проросійські бойовики зуміють утримати свої позиції, але істотно відтіснити українську армію, яка матиме озброєння та тренінги від НАТО, не вийде. У Києві "продовжиться боротьба за владу, що призведе до створення нестабільних урядових коаліцій, через які будуть блоковані політичні та економічні реформи в Україні. Олігархам вдасться зміцнити свій вплив, в результаті чого Євросоюз відкладе переговори про вступ України в ЄС на більш пізній термін, а Путін тим часом буде використовувати конфлікт у власних цілях - насамперед, заради того, щоб тримати в непевності Захід і контролювати внутрішньополітичну ситуацію в самій Росії". Залежно від ситуації, йдеться далі, він буде або нагнітати конфлікт заради шантажу Заходу або відволікання уваги від внутрішніх проблем в Росії, або, навпаки, знижувати його градус заради пом`якшення західних санкцій.

За третього ж сценарію, вважає укладає Херцингер, "економіку Росії, яка страждає від західних санкцій, чекають такі потрясіння, що впливові російські економічні кола збунтуються проти конфронтаційного курсу Путіна. До того ж одночасно з цим прийде розуміння того, що антизахідний союз з Китаєм виявився пасткою, і Росія, що потрапила в залежність від економічного гіганта, ризикує стати сателітом Пекіна". Серед населення ж зросте невдоволення кількістю загиблих в Україні російських солдат. У цьому випадку російська пропаганда оголосить про те, що "Росія піднесла Заходу хороший урок і що тепер прийшов час спілкуватися з ним на рівних". Путін, додає Die Welt, проведе роззброєння терористів і погодиться на конституційну реформу в Україні, згідно з якою буде проведена її децентралізація, а російська мова буде визнана другою офіційною в деяких регіонах. Кремль сприйме вступ України в НАТО за умови, що на її територію не будуть розміщені іноземні військові контингенти і ракетні системи.