Bloomberg: Citigroup погодився на 7-мільярдний штраф

Все про економіку та фінанси

Citigroup погодився сплатити 7 млрд дол. штрафу через введення інвесторів в оману щодо якості іпотечних облігацій, які були продані перед кризою 2008 року. Про це пише Bloomberg.

Біля 2,5 млрд дол. відповідно до угоди з владою Citigroup - третій найбільший банк в США - має сплатити в різних формах до кінця 2018 року. Домовленість включає, зокрема, 4 млрд дол. штрафу Юрдепартаменту, 300 млн – державним юристам і 200 млн – Federal Deposit Insurance Corp.

«Ця угода в інтересах наших акціонерів та дозволяє нам рухатися вперед, зосередитися на майбутньому, а не на минулому», - повідомив виконавчий директор Citigroup Майкл Корбат.

Натомість Юридичний департамент більш жорстко розкритикував угоду, вважаючи, що зроблено недостатньо для покарання великих фінансових компаній за їхню роль в економічному потрясінні, що мала місце в 2008 році.

Раніше представники уряду вимагали в банку сплати більше 10 млрд дол., в той час як Citigroup пропонував менше 4 млрд.

Як повідомлялося, за підсумками розслідування JPMorgan Chase&Co – найбільший банк США – в листопаді погодився сплатити 13 млрд дол. 17 млрд дол. може довестися сплатити Bank of America, повідомила особа, знайома зі справою.

Під час переговорів юристи Citigroup переконували, що банк має отримати набагато менший штраф, ніж JPMorgan, тому що Сіtigroup продавав менше іпотечних облігацій.