Bloomberg: Чому поразка Бразилії позитивно вплине на її економіку

Все про економіку та фінанси

Розгромна поразка збірної Бразилії у півфіналі чемпіонату світу з футболу на домашній арені в матчі з Німеччиною негативно відіб’ється на керівництві країни. А отже, може позитивно вплинути на бразильську економіку та її фінансові ринки. Про це пише головний економічний радник Allianz SE Mohamed El-Erian в колонці для BloombergView.

«Поразка 7:1 – це фіаско для нації, де футбол є і пристрастю, і залежністю. Це схоже на те, що сталося із економікою країни, яка виявилася нестійкою за останні роки після періоду вражаючого росту, інвестицій та створення робочих місць», - констатує експерт.

За його словами, і у футболі, і у вимірі стандартів життя бразильці пережили різкий занепад. І гравці, і політики повільно усвідомлюють розміри змін. Намагаючись пристосуватися, вони спробували повернутися до старої пісні, але з кадрами, які не можуть це зробити.

«Економіка постраждала від глобальної фінансової кризи та її наслідків. Але жодне виправдання не вибачає відсутності адекватної відповіді [з боку керівництва]. Бразильці можуть відчувати, що відсутність командного лідерства на футбольному полі відображає щось набагато більше, а саме тьмяне політичне лідерство на національному рівні. Схоже, їхнє розчарування скоро можна буде побачити у рейтингах президента Ділми Руссеф. У ситуації, коли скоро має початися президентська кампанія, футбольна катастрофа Бразилії може підігріти розчаруванні в Руссеф», - вважає Mohamed El-Erian.

Водночас наразі незрозумілим лишається, якою буде реакція фінансових ринків. Не факт, що вони потонуть у падінні. «Насправді зовсім протилежне може статися: поразка може призвести до об’єднання ринку, оскільки інвестори стають більш оптимістичними щодо можливості економічних реформ за нового уряду після виборів», - переконаний представник Allianz SE.