Стрес-тест: Укргазбанк не має потреби в капіталі завдяки рекордному прибутку

Все про економіку та фінанси

Державний Укргазбанк повідомив, що за результатами стрес-тесту не потребує залучення додаткового капіталу від акціонера (Міністерства фінансів):

"Національний банк України здійснив оцінку стійкості (якості активів та стрес-тестування) українських банків станом на 1 січня 2021 року.

Стрес-тестування здійснювалося за двома макроекономічними сценаріями: базовим та несприятливим. У межах стрес-тестування оцінювався вплив кредитного, процентного та валютного ризиків на капітал та надходження банку (детальніше тут).

Несприятливий макроекономічний сценарій передбачав, зокрема, суттєву девальвацію національної валюти, негативну динаміку ВВП на дворічному горизонті, значне погіршення якості активів, реалізацію негативної переоцінки портфелів ОВДП та звуження процентної маржі.

Тож для забезпечення фінансової стійкості на тлі несприятливого макроекономічного сценарію, банк мав би збільшити свої показники адекватності регулятивного капіталу (норматив Н2) та адекватності основного капіталу (норматив Н3) до цільових рівнів 25,7% та 24,2% відповідно.

Водночас протягом 2021 року Укргазбанк суттєво покращив ефективність роботи, що дозволило за підсумками 11 місяців отримати рекордний прибуток на суму 3 477 млн грн та знизити цільові рівні нормативів Н2 та Н3 до мінімального, встановленого НБУ: 10% та 7% відповідно. При цьому станом на 1 грудня 2021 року фактичне значення нормативу Н2 становило 20,0%, нормативу Н3 - 15,9%.

Таким чином, як і за результатами стрес-тестування попередніх років (2014/2015, 2018 та 2019), банк є стійким до зовнішніх викликів та не потребує залучення додаткового капіталу від акціонера".