Столтенберг: війна може тривати роки, НАТО продовжить підтримувати Україну

Все про економіку та фінанси

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв`ю Bild заявив, що війна України проти Росії може розтягнутися на роки і Альянс продовжить підтримувати український народ, констатує Liga.net.

Генсека НАТО запитали: "Кажуть, треба готуватися до довгої війни. Скільки вона триватиме?"

"Ніхто не знає. Ми маємо бути готові до того, що на це можуть піти роки. Ми не повинні припиняти підтримувати Україну. Навіть якщо витрати високі не лише на військову підтримку, а й через зростання цін на енергоносії та продовольство", – відповів Столтенберг.

Генсек НАТО наголосив, що витрати західних країн не йдуть у жодне порівняння з тією ціною, яку українцям доводиться платити щодня – багатьма життями.

"І якщо Путін зрозуміє у цій війні, що він може просто продовжувати, як він це робив після війни 2008 року в Грузії та окупації Криму у 2014 році, то ми заплатимо набагато вищу ціну", – попередив генсек Альянсу.

Він заявив, що попри те, що зараз Росія на Донбасі веде бої з жорстокістю, що зростає, українські військові чинять мужній опір.

"З сучаснішим озброєнням зростає ймовірність того, що Україна знову зможе вибити путінські війська з Донбасу", – сказав Столтенберг і додав, що НАТО продовжить підтримувати Україну в її самообороні.