Столтенберг: саміт НАТО визначить Росію найбільшою і прямою загрозою

Все про економіку та фінанси

Лідери країн НАТО на саміті у Мадриді затвердять нову стратегічну концепцію, яка визначить Росію найбільшою загрозою. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції, пише "Європейська правда".

"Наша нова концепція поведе нас в нову еру стратегічних змагань. Я очікую, що союзники чітко визначать Росія як найбільшу і пряму загрозу нашій безпеці. Вперше вона також стосуватиметься Китаю і загроз, які Пекін становить для безпеки, інтересів та цінностей", - сказав Столтенберг.

Він зазначив, що Росія уникає партнерства та діалогу, які НАТО намагався встановити багато років.

"Зараз це не актуально, зараз це не працює через поведінку Росії. Ми шкодуємо про це, але ми також повинні реагувати на цю реальність", - сказав Столтенберг, додавши, що існують певні лінії комунікації для уникнення інцидентів.

Він нагадав, що на засіданні перед затвердження чинної стратегічної концепції, яка була затверджена у 2010 році, також був присутній тодішній президент РФ Дмітрій Медведев.

"Тоді ми ухвалили, що Росія – стратегічний партнер. У Мадриді такого не буде", - сказав генсек.

За словами Столтенберга, лідери країн НАТО на саміті у Мадриді узгодять рішення про збільшення кількості військ на східному фланзі через російську загрозу.

"На саміті ми зміцнимо наш передовий захист. Ми збільшимо бойові групи у східній частині альянсу до рівня бригад. Ми трансформуємо Сили реагування НАТО і збільшимо кількість сил швидкої готовності до 300 тисяч", - сказав Столтенберг.

Він додав, що також будуть збільшені можливості НАТО реагувати на кризи на конфлікти, включаючи попереднє розміщення озброєння.

"Більше систем захисту, таких як системи протиповітряної оборони, зміцнення командування та контролю", - додав генсек.

Пізніше генсек уточнив, що розширення до рівня бригад буде не у всіх 8 країнах, де є бойові групи, а тільки в деяких. "У різних країн різні потреби", - сказав він.

Раніше Німеччина заявила, що готова відправити більше сил до Балтії і допомогти Словаччині в охороні неба.

Багатонаціональні бойові групи в рамках так званої розширеної передової присутності НАТО (eFP) були створені у відповідь на анексію Криму Росією в 2014 році.

Після військового вторгнення Росії в Україну в лютому країни-члени Альянсу погодилися створити бойові групи вздовж східного крила НАТО, включаючи Румунію, Болгарію, Угорщину, а також Словаччину.