Столтенберг: не варто недооцінювати можливості РФ продовжувати війну

Все про економіку та фінанси

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що хоча плани російського диктатора Путіна провалилися, не можна недооцінювати можливості Кремля продовжувати війну проти України, пише "НВ".

«Президент Путін недооцінив українські збройні сили, єдність українського народу, як і мужність українського керівництва. У комбінації з масивною підтримкою, яку отримує українська армія і яку вона отримувала багато років від союзників, змусили Путіна змінити свої плани та зрозуміти, що його швидка перемога, бліцкриг, щоб взяти під контроль Київ за дні, провалився», — сказав він під час пресконференції у Брюсселі.

При цьому генсек НАТО додав, що не можна недооцінювати можливості Росії продовжувати війну проти України.

«Ми не повинні недооцінювати російські можливості, коли йдеться про продовження війни, а також можливості продовжувати атакувати, включаючи міста - ми бачили, як Росія була відповідальна за брутальну війну в Чечні та Сирії», - додав він.

За словами Столтенберга, країни-члени НАТО єдині у вирішенні не створювати безпольотну зону над Україною, попри неодноразові заклики до цього президента України Володимира Зеленського.

"В Україні не буде розгортання повітряних чи наземних сил, і це єдина позиція наших союзників", - сказав Столтенберг.

Він уточнив, що міністри обговорили це питання на зустрічі глав МЗС у вівторок, додавши, що Альянс має намір "не допустити ескалації війни з Росією".

"Ми бачимо руйнування, ми бачимо людські страждання в Україні, але може стати ще гірше, якщо НАТО вдасться до дій, які фактично перетворять це на повноцінну війну між НАТО і Росією", - каже Столтенберг.

Він розповів, що міністри оборони країн НАТО погодилися продовжувати підтримувати Україну в протистоянні масштабній російській агресії, інформує "Радіо Свобода".

Він нагадав, що НАТО підтримувало Україну, в тому числі зброєю та військовими навчаннями. За його словами, Альянс планує це робити й надалі.

«Сьогодні міністри погодилися, що ми повинні й надалі надавати значну підтримку Україні, в тому числі військовими товарами, фінансовою та гуманітарною допомогою. Союзники та партнери НАТО також приймають мільйони українських біженців. Президент Путін повинен зупинити цю війну негайно, відвести свої війська зараз же та почати сумлінний дипломатичний процес», – закликав Столтенберг.