Stolitsa Group зупинила будівництво ЖК "Аркади"

Все про економіку та фінанси

Stolitsa Group оголосила про зупинку будівництва трьох ЖК, які раніше будував збанкрутілий банк АТ АКБ "Аркада" з понеділка 16 серпня. Зупинити повинні були і фінансування будівництва, повідомив гендиректор Столиця груп Едуард Соколовський, пише Liga.net.

Йдеться про будівництво 39 будинків житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" і "Патріотики на озерах". За словами гендиректора Stolitsa Group, зупинка робіт пов`язана з невиконанням меморандуму про добудову з боку представників Еврики. Вони нібито не погодилися підписати графік добудови.

Тепер все фінансування зупинено і йдуть переговори, заявив Соколовський.

"Сторона вісім (Stolitsa Group, – ред.) офіційно попередила громадський актив, що з понеділка припиняється все фінансування по Евриці, Патріотиці на озерах і Патріотиці. Ми фінансувати по цьому меморандуму не маємо права. Це не шантаж, це виконання меморандуму", – заявив Соколовський.

На сторінці інвесторів ЖК Аркади повідомили, що з 16 серпня забудовник припинив платити за електроенергію, спожиту ЖК і зупинив фінансування охоронних компаній.

Представник охоронної компанії заявив, що з ними розірвали контракт і вони змушені покинути об`єкт. Тепер охорону об`єктів поклали на інвесторів, додав він.

Інвестори також почали збір підписів з вимогою змінити представника ЖК "Еврика" Людмилу Шевченко. Інвестори звинувачують її у зриві будівництва та зупинення дії меморандуму з добудови будинків.

Пов`язана з банком Аркада компанія Аркада-Будівництво будувала 39 будинків у великих житлових масивах Києва "Еврика", "Патріотика" і "Патріотика на озерах". Детальніше – тут. 25 серпня 2020-го НБУ визнав банк Аркада неплатоспроможним. Він втратив свої основні активи. На наступний день ексглава МВС України Арсен Аваков заявив про розкрадання 9 млрд грн з фондів фінансування будівництва банку Аркада. Він повідомив також про відкриття кримінальної справи. 24 грудня президентові банку Аркада Костянтину Паливоді і трьом його спільникам повідомили про підозру у привласненні 50 млн грн. ЖК залишалися недобудованими, а на добудову потрібно було більше 3 млрд грн. Їх планувала добудувати Stolitsa Group за домовленістю з КМДА.